Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

37lg5000 - zapamiętywanie programów 37lg5000

qbarus 16 Lip 2012 21:20 880 5
  • #1 16 Lip 2012 21:20
    qbarus
    Poziom 8  

Mój problem polega na tym, że za każdym razem gdy włączam telewizor muszę od nowa wyszukiwać programy. Od razu zaznaczę, że ustawiam opcję DOM. Po włączeniu TV muszę przejść przez ustawienia jak zaraz po zakupie ( pojawia się ekran powitalny, ustawienia regionu i języka). Rozkręciłem TV, ale nigdzie nie mogłem odnaleźć czegoś w rodzaju baterii podtrzymujących ustawienia. Bardzo proszę o jakąś podpowiedz. Może obędzie się bez oddawania TV do serwisu.

0 5
  • #2 16 Lip 2012 21:27
    mirex
    Poziom 43  

A to się tak nagle stało? Było kiedyś dobrze?
    Może instrukcję obsługi trzeba poczytać?

0
  • #3 16 Lip 2012 21:31
    qbarus
    Poziom 8  

Wcześniej było dobrze. Przez dłuższy czas używałem dekodera sat, nie musiałem wyszukiwać programów. Teraz mam normalną kablówkę. W instrukcji tego nie ma. Nie chodzi o źle przeprowadzoną instalację odbiornika, ale brak zapamiętywania przez niego ustawień. Aktualizowałem tv do najnowszego fv. Sprawdzałem zresztą na kilku innych jakie znalazłem. Pytanie, czy pamięć podtrzymywana jest w tym modelu przez baterie ( spróbował bym podmienić baterię ) czy ma on programowalną pamięć, co zmusiło by mnie do odesłania jednak telewizora do serwisu.

0
  • #4 17 Lip 2012 10:19
    egon42
    Poziom 37  

Teraz raczej nie stosuje się baterii do podtrzymania pamięci (przynajmniej ja się już dawno z tym nie spotkałem). Jeżeli pamięć niby się traci to podstawa trzeba sprawdzić co się zmienia się kanał zapamiętanego programu, czy tylko kanały się trochę przesunęły w inne miejsce co może świadczyć o uszkodzonej głowicy czy też zmieniają się jej punkty pracy.

0
  • #5 17 Lip 2012 22:43
    qbarus
    Poziom 8  

To raczej nie to. Programy zapamiętuje. Kasuje całe ustawienia. Po włączeniu jest tak jak bym go za pierwszym razem z pudła wyjął. Co ciekawe, czasem zapamiętuje ustawienia. Ale w większości nie, i muszę ustawiać wszystko od nowa.

0
  • #6 18 Lip 2012 10:18
    egon42
    Poziom 37  

No to może być uszkodzona pamięć i trzeba ją wymienić.

0