Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - Wpisanie odpowiedniej formuły w programie excel

16 Lip 2012 22:14 2707 9
  • Poziom 11  
    Witam!
    W załączonym pliku pokazuję moja przykładową bazę danych.
    Chcę aby w kolumnie "data ważności" komórki podświetlały się albo wyrózniały w inny sposób jeśli data ważności upływa np za 60 dni.
    Jaką formułę wpisać i czy w ogóle excel potrafi coś takiego?
  • Poziom 11  
    Dziękuję kolego!
    Bardzo fajnie i czytelnie to zrobiłeś.
    Data ważności podświetla się gdy już minie termin a nie np 60 dni przed, ale to nie przeszkadza bo mam kolumnę ile dni zostało do terminu.
    A gdybym chciał aby komórki w kolumnie "dni do terminu" podświetlały się gdy wartość jest mniejsza niż 60 to co należy wpisać? szukałem w formatowaniu komórek ale nie mogę tego znależć. Nie znam Excela, nie miałem okazji z nim pracować i żałuję tego bo czasem bardzo przydaje się jego znajomość aby ułatwić sobie zadania.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Ależ właśnie o to chodzi, że w komórce obok "dni do terminu" (G1) wpisujesz ilość dni, poniżej której komórka zaświeci się na czerwono. Specjalnie rozbiłem to na kilka komórek żeby było czytelniej ;)
  • Poziom 11  
    mariuz jesteś wielki !!
    Jeśli będę kiedyś potrzebował pomocy to pozwolę sobie napisać do Ciebie.
    Rozwiązałeś mój problem błyskawicznie.
  • Poziom 31  
    E tam. Na Excelu wszystko działa poprawnie? Bo tworzyłem w OO Calc.

No i perfidnie ustawiłem takie kolorki żebyś sam przećwiczył ustawianie :P
  • Poziom 11  
    Z tymi kolorami to Ci się udało bo już od godziny szukam jak zmienić ten niebieski kolor na "brak koloru" i nie mogę znależć tej funkcji za Chiny... Chciałbym aby tylko podświetlanie na czerwono zostało w przypadku przekroczenia daty ważności.
    Mógłbyś z łaski swojej zdradzić tą tajemnicę? :D
  • Poziom 31  
    Excel:
    Formatuj -> formatowanie warunkowe -> formatuj... (obok niebieskiego tła) -> Desenie.

Co ciekawe, w OO Calc stworzyłem dwa style, a do Excela wyeksportował tylko jeden ;) Właśnie to zauważyłem. Miał użyć tego stylu, a przypisuje po prostu zawartość stylu jeśli spełni warunek.
  • Poziom 11  
    Dziękuję za odpowiedz, ale nadal nie mogę tego znależć, ponieważ korzystam z Excela 2007 a tam niektóre funkcje są ukryte w innych miejscach w porównaniu z Excel 2003.
    Domyślam się, że właśnie z tej wersji korzystasz.