Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zestaw głośników w stereo do ok 350-400zł / opinie o BOSE ML4

stah300 16 Lip 2012 23:10 1487 0
  • #1 16 Lip 2012 23:10
    stah300
    Poziom 11  

Witam.
    Jak na razie nie mam żadnego sprzętu w stereo - Ani amplitunera, ani głośników, dobrej karty muzycznej czy kabli/przewodów. Na ten moment są plany i pytania.

Mam możliwość kupienia zestawu dwóch kolumn Bose ML4, może ktoś je zna (tu w linku można znaleźć tabliczkę znamionową, na pierwszej stronie Link
    Cena za jaką mogę je kupić to 550zł w zestawie z wieżą sony (wyleciało mi słówko - zestaw amplituner, cd, i coś jeszcze). Czy to jest dobra cena jak za te kolumny.
    Ciekawi mnie czy ich jakość i głośność, oraz jakość przy niskim poziomie głośności można porównać z Tonsil Altus 110, 140 albo kolumnami Unitra ZG40C.
    Czy może jest to coś bliżej kolumn Tonsil Soundfinder 130? (pytam akurat o te, bo miałem okazję je odsłuchać)

Widziałem też bliźniacze kolumny, na których jest z przodu zamiast napisu "made by bose", jest soundkraft 400st (pozwolę sobie podlinkować http://audiovideoworld.files.wordpress.com/2012/01/untitled-82.jpg )

Krótka specyfikacja

Cytat
    wysokość-535 mm
    szerokość-300 mm
    głębokość-230 mm
    -Bass Reflex
    -3 drożne
    -maskownice ściągane
    -Rekomendowana moc wzmacniacza: 20-90W
    -Impedancja: 4-8 Ohm
    Waga: 8kg/szt
    według jakiejś rosyjskiej stronki pasmo przenoszenia jest w przedziale 30 – 20,000 Hz.

Może ktoś też wie, jak ten model kolumn Bose jest ustawiony w hierarchii, np. względem modeli 2000xl, 1000

Ewentualnie tez pytanie, jakie kolumny stereo można brać w cenie do 350-400zł. Nie mam parcia na nasze rodzime konstrukcje.

Pomieszczenie ok 16m kw., chociaż dobrze, żeby potrafiły zagrać też na małej sali, czy otwartym terenie (myślę np o grillu)
    Głównie słucham rapu, aczkolwiek nie ograniczam się tylko do jednego gatunku muzycznego.

0 0