Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CREATIX CTX953_V.1.4.2 - Czy to zadziała u mnie ?

Arek460 17 Lip 2012 15:40 1306 9
  • #1 17 Lip 2012 15:40
    Arek460
    Poziom 17  

Witam, planuję kupić tuner tv do komputera aby oglądać naziemną telewizję cyfrową. Chciałbym abyście mi powiedzieli czy to u mnie zadziała. Sygnał do mnie dociera bardzo dobrze według mapy sygnału. I czy do tego znajdę jakiś darmowy program ? A jak z działaniem takiego pilota ?

Dodano po 2 [godziny] 36 [minuty]:

Panie moderatorze "Zaznaczam, że jest to dział wyłącznie dla praktyków i pasjonatów, gotowych poświęcić swój sprzęt dla eksperymentu, gdyż znaczny odsetek ingerencji w oprogramowanie kończy się koniecznością wizyty w serwisie, utratą gwarancji lub - w przypadku braku szczęścia - koniecznością zakupu nowego sprzętu." ja nie mam zamiaru ingerować w oprogramowanie tego urządzenia, a jedynie chcę wiedzieć jak to działa.

Arek460 napisał:
    Panie moderatorze proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu ;)

0 9
  • #3 20 Lip 2012 14:36
    Arek460
    Poziom 17  

Jakoś wymęczyłem to podłączenie tego tunerka, ale mam tylko MUX 2, dlaczego nie znajdzie mi MUX 1 ? I jak się ustawia DVB-T w programie VLC player ?

0
  • #4 20 Lip 2012 14:38
    mp0011
    Poziom 13  

To napięcie w instrukcji to napięcie w złączu PCI komputera, nie ma nic do rzeczy z zasilaniem wzmacniacza anteny.

Ja mam podobną kartę i do zasilania wzmacniacza używam 12V z komputera.

Używam jej z progDVB i działa OK, ale z innymi programami są problemy - nie radzą sobie one z przełączaniem częstotliwości, wyszukiwaniem transponderów itp.

0
  • #5 20 Lip 2012 15:08
    Arek460
    Poziom 17  

Za to u mnie probDVB nie znajduje żadnego programu

0
  • #6 20 Lip 2012 15:16
    mp0011
    Poziom 13  

Upewnij się, że karta działa w trybie DVB-T (ja mam kartę bez tunera hybrydowego) i czy wybrałeś na starcie programu odpowiednie urządzenie (DBA).

0
  • #7 20 Lip 2012 16:02
    Arek460
    Poziom 17  

Jak mam się upewnić ? W progDVB znalazłem już MUX 2 ale nadal nie ma MUX 1, a poza tym ProgDVB jest zbyt skomplikowany, chciałbym żeby ktoś mi powiedział jak ustawić VLC player lub Splash lite (chociaż w nim mam tylko dźwięk stereo)

0
  • #8 23 Lip 2012 12:03
    Arek460
    Poziom 17  

Problem z programem VLC rozwiązałem, zamieniłem go na starszą wersje i działa, ale nadal nie mam MUX1.

Moderowany przez _PREDATOR_:

O co ja prosiłem wyżej, 2 x napisałeś znów posta pod postem, upomnienie!

0
  • Pomocny post
    #9 23 Lip 2012 12:34
    egon42
    Poziom 36  

Z reguły MUX1 ma słabszy sygnał niż MUX2 jak go nie odbierasz to należy poprawić sygnał antenowy na lepszy często trzeba wymienić antenę na lepszą.

0
  • #10 25 Lip 2012 15:35
    Arek460
    Poziom 17  

Faktycznie, umieściłem antenę w lepszym miejscu i jest w miarę ok, chociaż czasem się zacina. A teraz prosiłbym o pomoc z programem VLC, zapisałem listę odtwarzania z MUX 1 i 2, co zrobić żeby kanały z tych dwóch muxów się połączyły i jak się przełącza kanały tak żebym nie musiał wchodzić w "Odtwarzanie > program ..." i wybierał kanał.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo