Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung - Zepsuta płyta główna?

milakunis 17 Lip 2012 13:20 1199 4
  • #1 17 Lip 2012 13:20
    milakunis
    Poziom 2  

Mam nadzieję, że zakładam temat w dobrym dziale.

Chciałam się poradzić. Ostatnio (w sobotę) zalałam laptopa wodą (dokładniej lewą stronę), ale nic się z nim nie działo, więc nadal go używałam (już raz miałam taką sytuację, ok. rok temu, tylko że wtedy zalałam go herbatą i też nic się nie działo). Po kilku godzinach zaczął świrować, nie mogłam pisać bo niektóre klawisze nie działały itp. Włączałam go co kilka godzin, żeby sprawdzić czy działa, a nawet, jak mi poradzono, wysuszyłam go suszarką. Potem odłożyłam go na miejsce i nie korzystałam z niego do poniedziałku. Wtedy oddałam go do naprawy. Wymieniono mi klawiaturę. Używałam go wczoraj od południa (od czasu, gdy odebrałam go z naprawy) i wszystko było w porządku. Ale ok. godziny temu znowu zaczęło się coś dziać i nie wiem, czy to przypadkiem nie ma nic wspólnego. Otóż przykładowe objawy są takie:
    - gdy chcę podgłośnić (klikam na ikonkę w prawym dolnym rogu), głośność sama przesuwa się w górę (lub w dół)
    - gdy mam jakąś stronę, którą da się przesunąć w bok, samo się przesuwa w prawą stronę.
    - teraz nie mogę też normalnie kliknąć w stronę na szybkim wybieraniu, muszę klikać po kilka razy zanim się włączy.
    - gdy chcę zmienić jasność ekranu, dzieje się to samo co z głośnością - sam się rozjaśnia i nie da się tego zmienić.
    (mam nadzieję, że dobrze opisałam i zrozumiecie)

Próbowałam resetować komputer, ale to nic nie dało.
    Czy to mogą być objawy zepsutej płyty głównej? Bo w serwisie powiedziano mi, że przy używaniu komputera po zalaniu można spalić tak płytę główną.

• #2 17 Lip 2012 14:00
    boro1234567
    Spec od komputerów

milakunis napisał:

Czy to mogą być objawy zepsutej płyty głównej? Bo w serwisie powiedziano mi, że przy używaniu komputera po zalaniu można spalić tak płytę główną.

To są skutki zalania, gdyby płyta po zalaniu była prawidłowo wyczyszczona, osuszona i sprzęt nie sprawdzany czy działa prawdopodobnie pracowałaby do dziś.
    Bez szczegółowej diagnozy, oględzin płyty trudno określić w jakim stanie ona jest na dzień dzisiejszy.
    W/w problemy są skutkiem wcześniejszych zalań sprzętu.
    Używanie , włączenie laptopa po zalaniu jak najbardziej może doprowadzić do uszkodzenia płyty.

• #3 17 Lip 2012 14:13
    milakunis
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź.
    W takim razie co mam zrobić?

edit: Teraz wszystko zaczęło działać w porządku.
    Dodam, że w serwisie pan, który naprawiał mi laptopa powiedział, że płyta główna się nie spaliła i wszystko jest z nią w porządku.
    Napiszę wieczorem czy znowu się pogorszyło czy nie.

• #4 17 Lip 2012 14:45
    boro1234567
    Spec od komputerów

milakunis napisał:
    Dzięki za odpowiedź.
    W takim razie co mam zrobić?
    Dodam, że w serwisie pan, który naprawiał mi laptopa powiedział, że płyta główna się nie spaliła i wszystko jest z nią w porządku.
    Napiszę wieczorem czy znowu się pogorszyło czy nie.

Nie płyta się nie spaliła lecz skutki tego zalania mogą się objawiać tym że będą różne problemy z działaniem sprzętu, w skrajnym przypadku dojdzie do uszkodzenia płyty.
    Nie jestem w stanie stwierdzić co serwis zrobił z płytą, nie wiem również jak duże było zalanie.
    Nie chcę Koleżanki straszyć lecz tylko teoretyzuję jakie są tego skutki uboczne.

• #5 21 Lip 2012 10:27
    milakunis
    Poziom 2  

Już nic się nie dzieje, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Dzięki za odpowiedzi ;)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo