Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 21 PT 165B/5 - Dziwne zjawisko - buczy tylko przy odbiorze TVP1

nu_men 17 Lip 2012 13:29 1436 2
  • #1 17 Lip 2012 13:29
    nu_men
    Poziom 2  

Witam wszystkich serdecznie,
    To jest mój pierwszy post. Poniżej opisany problem dotyczy odbioru programów w anteny naziemnej (odbiór telewizji analogowej) jednak jest w tym telewizorze coś zagadkowego. Może ktoś z szanownych użytkowników coś zaradzi :).

Zakupiłem dziadkom telewizor Philips 21 PT 165B/58P na działkę (niestety nie byłem w stanie odczytać dokładnie nazwy modelu, ponieważ etykieta była zdarta; podany model na podstawie przeszukania internetu). Telewizor podłączany był w dwóch miejscach: na piętrze w rogu pokoju, gdzie wszystko działa idealnie (TVP 1,2, Polsat, TVN, inne dostępne z naziemnej) - obraz i dźwięk super. Natomiast ten sam telewizor po przeniesieniu na parter buczy przy odbiorze TVP1. Obraz jest bardzo dobry, natomiast na lekko słyszalny dźwięk nakłada się buczenie. Pozostałe programy działają bardzo bobrze. Kabel antenowy został rozdzielony do obu lokalizacji kilka metrów za anteną i w zasadzie ten sam sygnał dociera do obu miejsc. Nie jestem w stanie dojść co może powodować to dziwne zachowanie telewizora. Kiedy były próby z innym telewizorem, miejsce podłączenia nie miało znaczenia. Programy odbierały bardzo dobrze. Tylko ten Philips wykazuje jakąś dziwnotę.
    Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.

0 2
  • Pomocny post
    #2 17 Lip 2012 14:32
    egon42
    Poziom 37  

Może być lekko rozstrojony dyskryminator i czasami objawia się to buczeniem.

0
  • #3 18 Lip 2012 14:47
    nu_men
    Poziom 2  

Dzięki za wskazówki. Faktycznie poprzez poszukiwania na forum tematu dyskryminatora okazało się, że wystarczy pokręcić, to się chyba rdzeń nazywa, pewnym elementem i da się buczenie usunąć.

Dzięki.

0