Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pakowarka - Silnik prądu stałego jako hamulec

17 Lip 2012 14:13 1615 2
 • Poziom 9  
  Witam serdecznie,

  Posiadam maszynę do foliowania długich palet. Maszyna podobna wyglądem do tej z foto poniżej, z tą różnicą, że okrąg foliujący umieszczony jest w pionie (a nie jak na foto w poziomie).
  Folia zostaje wstępnie przyklejona do palety, następnie okrąg zaczyna się obracać wyciągając folię z rolki, a ta zostaje przyklejona do palety.
  Podczas ruchu okręgu i rozwijania się rolki stretch’u dochodzi do sytuacji, że ilość rozwiniętej foli (ze względu na prędkość obrotów rolki stretch’u (prędkość spowodowana siłą bezwładności)) jest większa niż ilość foli przyklejonej do palety. W wyniku tego dochodzi do „poplątania” foli tuż przy rolce.
  Rozwiązaniem problemu okazało się zamontowanie, przez producenta maszyny, silnika prądu stałego (silnik zamontowany na okręgu, tuż obok trzpienia rolki), który (poprzez łańcuch kręcący się na kołach zębatych) połączony jest z trzpieniem na którym umieszczona jest rolka z folią.
  Obracający się okrąg rozwija folię, a zamontowany silnik pełni rolę hamulca, dążąc do tego, aby obracać rolkę stretch’u w stronę przeciwną, niż ruch rolki spowodowany obracającym się okręgiem, w wyniku czego ograniczona zostaje siła bezwładności rolki – nie występuje rozwijanie nadmiaru foli.
  Taki sposób rozwiązania powoduję, że silnik działa jak prądnica (siła wyciągu stretch’u z rolki jest większa niż siła jej zwijania).
  Silnik pełniący rolę hamulca zasilany był poprzez urządzenie RVM25N firmy RBT

  Opis katalogowy urządzenia można pobrać ze strony:
  http://www.rbt.it/cataloghi.php , katalog o nazwie Catalogo azionamenti - sintetico

  Przez długi czas chodziło to bardzo dobrze, aż do momentu, gdy wspomniane RVM25N uległo uszkodzeniu. Zamówiono nowe urządzenie od producenta, jednak mimo takich samych oznaczeń na urządzeniach przysłane urządzenie wizualnie jest inne, a co najważniejsze nie spełnia swojej roli – nowo przysłane urządzenie powoduje, że silnik kręci się w jedną stronę, a gdy następuje odwijanie stretchu to siła działania silnika kręcącego rolką jest większa niż siła obracania okręgu, w wyniku czego folia jest rozrywana.

  Po konsultacjach z producentem urządzenia RVM25N dowiedziałem się, że urządzenie (RVM25N ) które zostało założone w pierwotnej wersji musiało zostać przerobione (czego dowodem jest inny wygląd).

  No i nadszedł czas na pytanie:
  -W jaki inny sposób można rozwiązać problem
  -Czy znacie namiary na firmę, która była by w stanie przerobić te urządzenie (RVM25N) mając do dyspozycji stare urządzenie, które chodziło poprawnie.

  Pakowarka - Silnik prądu stałego jako hamulec
 • Poziom 26  
  Żaden problem przerobić. Mogę zrobić.