Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer 7750G - Bluescreeny odczytanie pliku dmp

Voof 17 Jul 2012 16:53 1957 7
Wago
    Voof
    Level 12  
    Witam.
    Od pewnego czasu mam bluescreeny, wrzucam tu wszystko co może być potrzebne, specyfikacja i plik dmp. Robiony memtest dużo razy po kilka godzin, 0błędów. HD Tune wszystko na zielono. proszę o pomoc, jeśli mam coś jeszcze wrzucić proszę napisać.
    Pozdrawiam

Acer 7750G
    :: Procesor
    Intel Core i7-2630QM 2 GHz
    :: Chipset
    Intel HM65
    :: Pamięć
    8GB DDR3
    :: Karta grafiki
    AMD Radeon HD 6850M - 1024 MB, rdzeń: 675 MHz, pamięć: 800 MHz, GDDR3 SDRAM 128Bit, 8.783.2.0
    :: Matryca
    17.3 cali 16:9, 1600x900 pikseli, AUO B173RW01 V3
    :: Dysk twardy
    Seagate Momentus 5400.6 ST9500325AS, 500GB 5400obr/min
    :: Karta dźwiękowa
    Realtek ALC269 @ Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller
    :: Złącza
    2 USB 2.0, 1 USB 3.0, 1 VGA/D-Sub, 1 HDMI, 1 blokada Kensingtona, gniazda audio: wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe, czytnik kart: SD, MMC, MS, MS-Pro, xD,
    :: Łączność
    Atheros AR8151 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (10/100/1000MBit), Atheros AR5B97 Wireless Network Adapter (bgn), 3.0 +HS Bluetooth
    :: Napęd optyczny
    Pioneer BD-ROM BDC-TD03
    :: Gabaryty
    wysokość x szerokość x głębokość (mm): 34 x 415 x 275
    :: Waga
    3.197 kg zasilacz: 0.572 kg
    :: Akumulator
    99 Wh litowo-jonowy, 11,1 V 9000 mAh AS10G3E
    :: System operacyjny
    Microsoft Windows 7 ULTIMATE 64 Bit
    :: Inne
    kamerka: 1.3 MPx,

HD Tune: ST9500325AS Error Scan

Scanned data : 127819 MB
    Damaged Blocks : 0.0 %
    Elapsed Time : 31:52 (chyba wystarczy)
  • Wago
    kubiak
    Level 19  
    A sterowniki od karty graficznej zmieniłeś? Zacznij od tego. Z twojego pliku dump wynika ze sterownik grafiki sie sypie. Polecam również grafike wyczyścić jako że może to być też objaw temperaturowy. Nie napisałeś czy masz bsod'y przy starcie systemu czy w trakcie jego pracy.
  • Wago
    Voof
    Level 12  
    w trakcie pracy, tzn najczęsciej mam przy grach właśnie, i najlepsze że jest bluescreen ale nie ma niebieskiego ekranu tylko czarny, dlatego nawet nie wiem w czym jest problem. co do sterowników dam znać

Dodano po 3 [godziny] 7 [minuty]:

wracając do sterowników nic nie pomogło przeinstalowanie, dalej mam bluescreena, po restarcie kompa odpalę grę na nowo i gra się zawiesza. jakieś jeszcze pomysły?
    kubiak
    Level 19  
    A jak wygląda sprawa temperatur? Sprawdzałeś tylko jedną grę czy więcej robi to samo?
    Sterowniki - przeinstalowałeś tą samą wersję czy nowszą/starszą? Najlepiej najpierw je odinstaluj, restart i dopiero zainstaluj inną wersję niż ta z którą masz problem, restart.
    Voof
    Level 12  
    miałem 12.6 zainstalowałem 11.9 catalista. a jeśli chodzi o temperatury to gdzie co i jak mam to zrobić/sprawdzić? [tak btw na pewno z pliku dmp wynika że to sterowniki od karty?]
    kubiak
    Level 19  
    Cyt z pliku dmp:
    Quote:
    Probably caused by : atikmdag.sys

oraz fakt że usterka występuje podczas używania gry/gier czyli aplikacji intensywnych graficznie - wskazują ewidentnie na kartę graficzną, bądź oprogramowanie z nią związane.

Jeżeli chodzi o temperatury to pobierz darmowy program speedfan Link. Zainstaluj, uruchom i zobacz przy jakich tytułach pokazuje ci temperatury. W opcjach włącz opcję zapisywania log'a (na zakładce LOG). Na zakładce temperatures wybierz GPU i zaznacz log na dole okna. Zrób to samo dla każdego CPU CORE.
    Włącz grę i poczekaj aż padnie. Zanim zrestartujesz poczekaj jeszcze kilka sekund (niech sobie chwilę powisi). Załącz log do posta (znajdziesz go w "program files\speedfan" pliki sflogxxxxxx)
    Voof
    Level 12  
    udało mi się odinstalować wszystkie sterowniki łącznie z hydravision i kodekami amd, teraz zainstaluje poprzez autodetect ze strony amd sterowniki do mojej karty. czy takie sterowniki są zadowalające? i teraz nie instaluje hydraviosona i kodeków bo to one najprawdopodobniej padły ( instalatory nie wchodziły w ogole ) Karta radeon hd 6850m, jak coś nie tak to proszę o link. z temperaturami dam znać.

Dodano po 58 [minuty]:

narazie bluescreena nie było, za krótko itp ale zauważyłem że
    pulpit gpu 39 - 40 stopni
    gra gpu 50 - 52 stopni
    to jest dopuszczalna norma?
    Voof
    Level 12  
    widzę że już nikt się tym nie interesuję.
    Probem rozwiązany, na innym forum znaleźli odpowiedź.
    Hydra Vision i kodeki amd nie współgrały z windowsem. trzeba było wszystko wyczyścić i samego catalista zainstalować. bluescreeny już nie występują. dziękuję wszystkim za pomoc.