Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik, Samsung FQ 159 UST - pokrętło nastawy programów

demo88 17 Lip 2012 18:02 2540 4
  • #1 17 Lip 2012 18:02
    demo88
    Poziom 9  

Witam.

Mam piekarnik z kuchenka mikrofalową firmy Samsung, model FQ 159 UST (model do zabudowy).

Ostatnio przestało działać pokrętło, którym nastawia się tryb pracy piekarnika (piekarnik, programy typu speed, rozmrażanie, mikrofalówka).
    Pokrętło się obraca, ale nie wybiera żadnego programu.

Drugie pokrętło (nastawa zegara, temperatury) p 2 dniach też padło

Gdzie zacząć szukać przyczyn usterki i jak zabrać się za jej naprawę.
    Nie chcę przeglądać każdego elementu od początku do końca (brak czasu), dlatego zadaję to pytanie, bo może ktoś zdoła mnie naprowadzić na element, który uległ uszkodzeniu i naprawa zajmie mniej czasu.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

0 4
  • #2 03 Sie 2012 10:22
    haftyreczne
    Poziom 1  

Witam,

spotkał mnie ten sam problem, tzn. padło pokrętło wyboru programu, wg serwisu do wymiany nadaje się wybierak (nie jest naprawialny), drugie pokrętło jest jeszcze sprawne.

Nie znam jeszcze wyceny naprawy, ale jestem ciekaw czy część tą można jednak w jakiś sposób naprawić.

Czy udało się Panu w jakiś sposób rozwiązać problem?

0
  • #3 08 Sie 2012 15:10
    demo88
    Poziom 9  

Witam.

Elektryk powiedział mi że do wymiany jest płytka sterująca,teraz czekam tylko na informacje ile to kosztuje,

0
  • #4 28 Sie 2012 14:23
    hans80_2000
    Poziom 1  

Witam,

mam ten sam model piekarnika i chyba ten sam problem, czyli pokrętło wyboru programu zaczęło padać (jeszcze czasem uda się przełączać pozycje, ale wymaga to sporej cierpliwości).
    Udało się już konkretnie ustalić, który element jest do wymiany i jaki jest jej koszt?

pozdrawiam

0
  • #5 30 Sie 2012 15:32
    demo88
    Poziom 9  

Serwisant powiedział mi że koszt wymiany płytki sterującej wynosi 400zł,

0