Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobra pralka do 1000 zł -którą wybrać?

17 Lip 2012 18:34 4651 8
  • Poziom 8  
    Witam,
    Noszę się z zamiarem kupna nowej pralki, gdyż stara Amica odmówiła już posłuszeństwa. Chciałabym aby nowa pralka była w granicach cenowych do 1000 zł oraz stosunkowo bezawaryjna co jest akurat loterią przy zakupie sprzętów. Natomiast wyczytałam na forum, że są pralki które mają rozbierany bęben i wówczas ewentualne naprawy są mniej kosztowne, jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

Do tej pory zainteresowały mnie następujące modele:
    Samsung WF0500NUV
    Bosch WAA 16163 PL
    Beko WMB 51011 F
    Indesit IWSC 4105 (EU)
    SAMSUNG WF1600NHW
    Samsung WF 0502 NUV

http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?c...d=8647722&productId=4376021&productId=7407203

Napiszcie proszę co o nich sądzicie, a może macie jakieś inne propozycje...
    Ja jestem kompletnie nie zorientowana w tej dziedzinie...
  • Specjalista AGD
    arletkaab napisał:
    Noszę się z zamiarem kupna nowej pralki, gdyż stara Amica odmówiła już posłuszeństwa.
    (...) Natomiast wyczytałam na forum, że są pralki które mają rozbierany bęben i wówczas ewentualne naprawy są mniej kosztowne, jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

Cytując słowa Wieszcza:
    "Miałeś Chamie złoty Róg, ostał Ci się ino sznur... ".
    Koniec cytatu.
  • Poziom 38  
    Chętnie poznał bym opinie na temat Candy GOY 1050 D, czy wyróżnia ja coś dobrego, czy złego w tym gąszczu "niezłotorogowych" już niestety.
  • Specjalista AGD
    kwantor napisał:
    Chętnie poznał bym opinie na temat Candy GOY 1050 D, czy wyróżnia ja coś dobrego, czy złego w tym gąszczu "niezłotorogowych" już niestety.

Pralka, jak pralka. Jest biała i na prąd.
  • Poziom 38  
    Rozumiem, jednak będę upierdliwy i zapytam, czy te 33 cm, nie rodzi jakichś problemów ze stabilnością w trakcie wirowania itp, jakoś trudno zdobyć opinie na temat takich modeli a zależy mi na takich gabarytach. Dzięki i pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    skryn napisał:
    arletkaab napisał:
    Noszę się z zamiarem kupna nowej pralki, gdyż stara Amica odmówiła już posłuszeństwa.
    (...) Natomiast wyczytałam na forum, że są pralki które mają rozbierany bęben i wówczas ewentualne naprawy są mniej kosztowne, jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

Cytując słowa Wieszcza:
    "Miałeś Chamie złoty Róg, ostał Ci się ino sznur... ".
    Koniec cytatu.

Ta stara Amica to "spadek" pozostawiony przez rodziców przy wyprowadzce... ot co... A dopóki działała to nie było potrzeby wymiany... a służyła z jakieś 4-5 lat... :)
  • Poziom 38  
    arletkaab napisał:
    Ta stara Amica to "spadek" pozostawiony przez rodziców przy wyprowadzce... ot co... A dopóki działała to nie było potrzeby wymiany... a służyła z jakieś 4-5 lat...

To się nie nakręciła za wiele..- rozważ jednak naprawę.
    Zakup nowej, może tak samo oznaczać 5 lat- zaś kupisz?
    U mnie Wirpool kręciła 14 lat.
    Jako, że zardzewiała doszczętnie, to skazałem go na śmietnik, ze świetnie działającym silnikiem i chroboczącymi łożyskami.
  • Poziom 8  
    Była naprawiana już kilkakrotnie, więc nie opłaca mi się po raz kolejny tego robić, także skłaniam się ku zakupowi nowej. Czy orientujesz się w modelach, które podałam w pierwszym poście? Na którą Twoim wprawnym okiem warto zwrócić uwagę? Będę wdzięczna za pomoc.
  • Poziom 38  
    kwantor napisał:

Od 4 dni pralka kupiona i pierze.
    Nie ma się do czego przyczepić, chyba, że do czytelności wyświetlacza.
    Jestem zadowolony i potwierdzam że jest na prąd i biała.