Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Koszt podłączenia się do linii telefonicznej etc.

17 Lip 2012 18:55 4679 12
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, mam drobne pytanie kwestii kosztów. Więc chciałbym się dowiedzieć ile kosztowałoby podłączenie się do linii telefonicznej, wykucia gniazda ethernet i wszystkie kroki konieczne do podłączenia się do internetu kablowego ? Dodam że dom mam praktycznie przy drodze. Pytam gdyż nie wiem czy bardziej opłaca się założyć internet radiowy czy kablowy. Aktualnie mam mobilny i jest praktycznie non-stop po limicie, czas na coś lepszego ;) Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 8  
    Obecnie nie mam w ogóle połączenia z linią TP, dlatego założyłem ten temat z zapytaniem ile by to wszystko kosztowało, a internet posiadam mobilny po HSDPA/EDGE. Kiedyś jak posiadałem telefon stacjonarny to był on podłączony do bezprzewodowego terminala TP aczkolwiek nie miałem podłączonego internetu. 2 lata nie mam tego telefonu Przepraszam za błąd.
  • Poziom 25  
    O przyłączenie się musisz zapytać w punkcie TP czy jest taka opcja.
    A w ogóle jest już skrzynka przyłączeniowa aby dociągnąć do twojego domu tą linię,
    czy też nie ma jeszcze linii w twojej okolicy bo i są takie miejsca gdzie TP-sa nie dotarła.
  • Poziom 8  
    Są linie, jak wspomniałem mieszkam obok drogi praktycznie (czyli obok słupów telefonicznych też). Skrzynka podejrzewam że jest bo sąsiad ma Orange Freedom.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Odwiedź najbliższy punkt TP podaj adres na jakim ma być przyłączenie i jeśli jest miejsce (a raczej powinno być) pozostaje ustalenie terminu oraz wspomnianych przez Ciebie kosztów,
    ale to Ci powiedzą w ich punkcie (TP-sy)
  • Poziom 8  
    Okej, czyli jak już sobie założę tą linie, to czy do założenia internetu (np. Netia) potrzebny jest mi telefon stacjonarny ? Czy internet może być bez niego ?
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Musisz płacić za utrzymanie linii.
  • Poziom 8  
    Sorka ale jestem laikiem, nie znam się na tych rzeczach. Płacić za utrzymanie, to znaczy ? Jakaś specjalna umowa zawarta z Orange(TP) tak ?
  • Pomocny post
    Płacisz operatorowi do którego należy linii.

Opłata za utrzymanie linii: miesięcznie 29,24 zł
  • Poziom 8  
    Aha, okej, czyli tak to wygląda. Do łączenia się z internetem nie potrzeba telefonu stacjonarnego ? (wolę się zapytać)
  • Pomocny post
    Nie musisz posiadać telefonu, wystarczy aktywna linia.
  • Poziom 8  
    Okej, dzięki wszystkim za odpowiedzi ;)