Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt do pokoju 20m 2 do 1000 zł.

lost89 17 Lip 2012 22:12 1991 9
  • #1 17 Lip 2012 22:12
    lost89
    Poziom 6  

Witam
    Płyt przybywa, a sprzęt na którym słucham muzyki zaczyna mnie poważnie irytować. Chciałbym zakupić sprzęt maksymalnie do 1000 zł który pozwolił by mi się cieszyć jakością dźwięku( nie koniecznie głośnością) Muzyka jaką będę na nim odtwarzał to głównie metalowe ciężkie granie.
    Będąc dzisiaj w Euro RTV i AGD oglądałem sprzęt i wpadł mi w oko Pioneer XHM30k. Ale być może macie jakiś inny pomysł może da się coś poskładać (zaznaczam że jestem kompletnie zielony )
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

0 9
  • #2 17 Lip 2012 23:33
    Herethic
    Poziom 28  

lost89 napisał:
    Będąc dzisiaj w Euro RTV i AGD oglądałem sprzęt i wpadł mi w oko Pioneer XHM30k.
    Taaa...
    Masz bardzo specyficzne poczucie humoru... :cunning:

Magiczne słowo brzmi: "dozbieraj". Warto. Niestety za te pieniądze raczej używki.
    http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-paradigm-se-7-mk3-i2498686814.html
    Nie dałbym wiecej niż 1200. Za półtora tys. był nowszy model.
    http://193.23.48.133/amplituner-yamaha-rx-v596-rds-bcm-i2478243899.html
    Tu akurat cena przyzwoita.

Nie twierdzę, że akurat to, ale tego typu. Poszukaj.

Ciężkie brzmienia są bardzo trudne dla sprzętu. Moim zdaniem sprawdzają się
    w nich podwójne, nie za duże i wysoko strojone woofery.
    Twetery - rzecz gustu. Niby metalowe, ale trochę kaleczą uszy.

Dynamiczne kolumny i niezbyt duże wykorzystanie mocy wzmacniacza.
    Jak najmniej zniekształceń. Zero zamulonego, głębokiego basu.

A ta "wieżyczka"? No cóż... Spuśćmy na nią zasłonę miłosierdzia... ;)
    Niech plumka w pokoiku dziecięcym.

------------------------------------------------------------------------------------
    Słucham speed, power, czasem trash. Również heavy i hard-rocka.
    ------------------------------------------------------------------------------------

Pozdro.

0
  • #3 18 Lip 2012 06:08
    lost89
    Poziom 6  

Dobrze , że dopiero "zaczyna mnie poważnie irytować", bo pewnie w przeciwnym razie o uzbieraniu pieniędzy nie było by mowy. Dlatego temat... chcę jak najwięcej propozycji zebrać, żeby później mieć w czym wybierać. Martwi mnie też kwestia tego, że pewnie sprzęt byłby używany za taką cenę. (jestem ignorantem jeśli chodzi o elektronikę) Warto się pchać w sprzęt bez gwarancji?
    Dzięki za szybką odpowiedź.

0
  • #4 18 Lip 2012 08:38
    Herethic
    Poziom 28  

lost89 napisał:
    Warto się pchać w sprzęt bez gwarancji?
    Należy go sprawdzić.
    Przed zakupem odsłuchać. A czy warto? No cóż... wszystko może się zepsuć,
    ale zwróć uwagę, że nowy sprzęt znacznie więcej traci na wartości po późniejszej odsprzedaży.
    Ewentualna naprawa na ogół się opłaca.

Z całą pewnością za te same pieniądze używany sprzęt będzie znacznie wyższej klasy
    niż nowy, ale może być pozbawiony niektórych funkcji, wejść.
    Da się z tym żyć - zwłaszcza zdając sobie sprawę z oszczędności...

Na upartego nawet za tysiaka mógłbyś coś fajnego skompletować, ale warto trochę dołożyć...

Pozdro.

0
  • #5 18 Lip 2012 19:48
    lost89
    Poziom 6  

Zatem pozostało mi pokornie zbierać na sprzęt. Dzięki wielkie i pozdrawiam.

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić pisownię! [P.]

0
  • #7 20 Lip 2012 15:20
    lost89
    Poziom 6  

Bardzo dobrze, że jeszcze ktoś się odezwał. Przeczytałem zawartość linka, niestety nie bardzo mogę się zgodzić lub nie ponieważ kompletnie się na tym nie znam. Mimo to był bym wdzięczny za jakieś propozycje. Nie przekraczając za dużo budżet jaki podałem w temacie. Dodam jeszcze, że nie jestem audiofilem, aczkolwiek słoń na ucho mi nie nadepnął i odczuwam różnicę, a obecnie słucham muzyki na bardzo kiepskim sprzęcie to i pewnie ta mini wieża o której wspominałem była by już spełnieniem, ale może warto coś samemu skleić. Proszę o propozycje...

0
  • #8 24 Lip 2012 17:14
    Herethic
    Poziom 28  

Pablo1964 napisał:
    Autor pytał o sprzęt do słuchania muzyki!

Dobrze, że zauważyłeś! lost89 - przepraszam, pomyliłem linki... Sprzęt do pokoju 20m 2 do 1000 zł.

Miałem na myśli RX 496 (już pewnie sprzedany). Wygląda tak:
    Sprzęt do pokoju 20m 2 do 1000 zł.

Kosztuje około cztery stówy, masz z głowy również radio, a brzmienie ma agresywne,
    bardzo bezpośrednie - wyostrzona góra i zdecydowany, dość zwarty bas.
    W sam raz na ciężkie brzmienia.

Pozdro.

0
  • #9 24 Lip 2012 21:31
    lost89
    Poziom 6  

Teraz i tak zbieram tylko informacje, więc nic nie szkodzi, że sprzedany pewnie ktoś wystawi jeszcze taki model. Do takiego sprzętu jakieś głośniki, koniecznie droższe od samego amplitunera i odtwarzacz CD i można się cieszyć z muzyki? (tak przynajmniej gdzieś wyczytałem)
    http://allegro.pl/yamaha-rx-496-rds-bardzo-ladna-100-sprawna-i2515185008.html
    a tutaj znalazłem za niecałe 300 zł ale jeden kanał działa ( cokolwiek to znaczy)
    Do tego np. http://allegro.pl/audiofilski-odtwarzacz-cd-nad-512-i2504466510.html ??

0
  • #10 24 Lip 2012 21:39
    Pablo1964
    Moderator

lost89 napisał:
    ale jeden kanał działa ( cokolwiek to znaczy)

Znaczy to, że lepiej odpuścić. Sprzedający najpewniej zrobił wcześniej rozeznanie, czy naprawa jest opłacalna.

0