Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte GA-P35-DS3L - kłopoty z dźwiękiem ( sprzężenie, buczenie, piski )

katzo89 18 Lip 2012 03:41 2343 5
  • #1 18 Lip 2012 03:41
    katzo89
    Poziom 8  

Podczas rozmów na takich programach jak skype czy teamspeak osoby z którymi rozmawiam słyszą potwornie dźwięki, ( piski, zgrzyty, sprzężenie ) jest to strasznie głośne i całkowicie uniemożliwia rozmowę.
    Najlepiej problem widać w programie teamspeak:
    Gigabyte GA-P35-DS3L - kłopoty z dźwiękiem ( sprzężenie, buczenie, piski )
    Jak widać na obrazku pasek automatycznego wykrywania dźwięku poruszą się nawet gdy nic nie mówię do mikrofonu, idąc dalej, nawet jeśli odepnę mikrofon to pasek porusza się nadal i nadal słychać przeraźliwe piski. testowałem dwa mikrofony, dwie karty dźwiękowe oraz dwa różne kable, piski nie ustępują nawet jeśli odłączę głośniki, pasek nadal się wtedy porusza a osoby z którymi rozmawiam nadal je słyszą.
    problem pojawił się sam z siebie, było wszystko ok i nagle od któregoś dnia zaczęło się tak dziać więc nie jest to spowodowane zmianą sprzętu. Sterowniki też wykluczam, aktualizowałem je i nie dało to żadnego efektu. z informacji które się mogą przydać dodam jeszcze:
    system: windows 7 64bit
    płyta główna: gigabyte ga-p35-ds3l
    karta dźwiękowa realtek ( zintegrowana, nie używam jej )
    karta dźwiękowa mint-8738-4c ( pod pci, aktualnie używana )
    zasilacz -modecom 530w
    karta graficzna - radeon 6850
    procesor - intel core 2 duo e7400 2.8ghz ( oc na 3.5ghz )
    ram - 4gb patriot ddr2 800mhz
    obudowa jest otwarta, kiedy dotykam jakiejś metalowej części w obudowie buczenie i piszczenie zmniejsza się ale tylko o jakieś 10-20% mogłoby to sugerować być może brak uziemienia, aczkolwiek nie znam się na tym, komputer jest podpięty pod listwę. Pomijając ten problem komputer jest w 100% sprawny, bez problemów radzi sobie z grami takimi jak np Battlefield3. Problem jest tylko i wyłącznie wtedy jeśli rozmawiam z kimś na skypie , teamspeaku czy w jakimkolwiek programie w którym używa się mikrofonu. Mam wyłączony dźwięk odtwarzania w mikrofonie co jest oczywiste bo po co słyszeć samego siebie, no i gdybym to włączył nie był bym w stanie kompletnie nic robić na kompie przez te potworne piski, zgrzyty i buczenie, utwierdza to tylko fakt że nie jest to czasem wina skype czy teamspeaka.
    Słyszałem od znajomych że jest to najlepsze forum gdzie mogę dowiedzieć się jak rozwiązać mój problem dlatego bardzo proszę o pomoc.

0 5
  • #2 18 Lip 2012 11:02
    mati-bonuss
    Poziom 11  

Czy podpinasz wszystkie urządzenia pod jedną kartę? próbowałeś zrobić to na innych gniazdach pci? Czy ciągle do tego samego wkładasz kartę?

Kiedy dokładnie występuje ten problem? Tylko przy TS/Skype? A przy nagrywaniu
    w jakimś programie samego głosu?
    Próbowałeś reinstalki TS i Skypa?
    Przy słuchaniu muzyki czy filmach też trzeszczą?

0
  • #3 18 Lip 2012 15:02
    katzo89
    Poziom 8  

Problem występuje ciągle, dlatego w urządzeniach do odtwarzania mam wyłączony mikrofon, bo wtedy buczało by non stop, ale naturalne bo każdy ustawia to na wyłączone żeby nie słyszeć własnego głosu w głośnikach. Także problem jest tylko wtedy kiedy próbuje z kimś rozmawiać bo o ile odtwarzanie mikrofonu wręcz należy wyłączyć to przecież nie wyłączę go w urządzeniach do nagrywania. Także podsumowując problem jest stały. próbowałem we wszystkich 3 wejściach pci, efekt ten sam, na zintegrowanej karcie dźwiękowej efekt ten sam. Tak podpinam wszystkie urządzenia pod jedną kartę, Jest włączona tylko karta pod pci mint-8738-4c, karta zintegrowana jest wyłączona zarówno w systemie jak i w biosie.

0
  • #4 18 Lip 2012 21:07
    mati-bonuss
    Poziom 11  

A próbowałeś mikrofon na np. Integre, a głośniki na kartę dźwięk?
    Miałem kiedyś podobny problem i wystarczyło odznaczyć hmm... jak to w xp sie nazywało
    "wzmocnienie siły mikrofonu" czy coś w tym stylu, aby znośnie można było rozmawiać. (wadliwy był mikrofon)

A.. czy jakiś jack dotyka obudowy kompa robiąc zwarcie?

0
  • #5 19 Lip 2012 01:36
    katzo89
    Poziom 8  

żaden jack nie dotyka do obudowy. jeśli włączę integrę to nie będę mógł grać w Battlefielda3 bo mam realteka a realtek sie gryzie z pnkbusterem i powoduje zawieszanie się komputera i jest to problem który ma bardzo wielu ludzi. Jeżeli wyłączę bosta czyli to wzmocnienie mikrofonu to buczenie jest o wiele mniejsze ale jest nadal, pisałem już że buczenie jest nawet wtedy jeśli mikrofon odepnę całkiem.

Czy może to być spowodowane listwą ? lub czy może to być wina tego że listwa jest podłączona do gniazdka bez uziemienia ? Nie znam się kompletnie na elektryce ale wczoraj rozmawiałem ze znajomym i bardzo się zdziwił że w całym pokoju nie mam żadnego gniazdka z uziemieniem i powiedział że to może być przyczyną.
    Tylko komputer jest tak podłączony od 2 lat a problem pojawił się jakieś 2 miesiące temu sam z siebie z kolejnym dniem.

0
  • #6 19 Lip 2012 17:45
    katzo89
    Poziom 8  

Trochę się zawiodłem na tej stronie, bo kompletnie nikt nie potrafił mi pomóc więc musiałem sobie pomóc sam. Problemem okazała się listwa, po wymianie listwy buczenie i piski ustąpiły i dźwięk jest teraz czysty.

0