Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

excel makro - usuwanie symbolu + zmiana formatu komórki

Deru 18 Lip 2012 12:19 2247 4
  • #1 18 Lip 2012 12:19
    Deru
    Poziom 2  

Witam, mam spory arkusz z wartościami liczbowymi(w większości), niektóre z nich zakończone są symbolem * co zmienia formatowanie komórki na ogólne. Potrzebuje usunąć te nieszczęsne gwiazdki. Korzystam z polecenia zmień, ale formatowanie komórki pozostaje dalej ogólne, a chciałbym nie musieć przy każdym błędzie jaki wyrzuca mi po tej operacji excel klikać 'konwertuj na liczbę', gdyż te komórki są w arkuszu bardzo pororzucane. Da się do tego makra dopisać automatyczne zmienianie formatu komórek w których usuwane są gwiazdki?
    kod wyglada tak:

Sub Makro1()
    '
    ' Makro1 Makro
    '

'
    Cells.Replace What:="~*", Replacement:="", LookAt:=xlPart, SearchOrder _
    :=xlByRows, MatchCase:=False, SearchFormat:=False, ReplaceFormat:=False

End Sub

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.

0 4
  • #2 18 Lip 2012 13:40
    pitermxa
    Poziom 17  

Szczerze mówiąc nie za bardzo wiadomo o co chodzi w Twoim poście, najlepiej załączyć plik z opisem w środku co dokładnie chcesz osiągnąć. Mówisz o jakiś błędach.. które wyskakują... jeżeli po wpisaniu gwiazdki na końcu danej komórki zmienia się jej format to najprawdopodobniej gdzieś jest wpisane makro, które wykonuje taką procedurę. Może wystarczy je usunąć.

0
  • #3 18 Lip 2012 15:44
    Deru
    Poziom 2  

Spróbuje wyjasnic jeszcze raz o co mi chodzi. Dodaje dwa pliki z excela(jeden z makrem drugi bez). Mam dużo większą ilość danych niż w przykladowych plikach i większy rozrzut wartości zakończonych gwiazdką(*). Potrzebuje pozbyć się gwiazdek do czego stworzyłem proste makro. Po jego wykonaniu gwiazdki znikają, lecz formatowanie tych komórek pozostaje dalej 'ogólne', a chciałbym, zeby było liczbowe, żebym mógł stworzyć z tych danych np. wykres. Źle się wyraziłem mówiąc o błędach, chodziło mi o komunikat excela 'liczba w tej komórce jest sformatowana jako tekst lub jest poprzedzona apostrofem'. Oczywiście klikając na ten komunikat moge wybrac opcję 'konwertuj na liczbę', ale chciałbym to jakoś zautomatyzować, bo mam takich komórek np. około 500 w jednym arkuszu

1
  • Pomocny post
    #4 18 Lip 2012 23:48
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Ciekawa sprawa... Przecinek jakby z innej bajki i nie chce się formatować komórka.
    Spróbuj w pętli:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #5 19 Lip 2012 11:26
    Deru
    Poziom 2  

wszystko działa tak jak trzeba. Dziękuje ślicznie :)

0