Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ustawienie anteny naziemnej dolny śląsk okolice żarowa

18 Lip 2012 13:52 3763 12
 • Poziom 9  
  Jak sprawdzić sygnał ,nie wiem czy dobrze ustawiłem antenę .Kieruje na ślęże bo tam jest nadajnik (w lini prostej około 30-40km).Mieszkam w Piotrowicach Świdnickich .Antena jaka posiadam to zakupiona siatkowa jakis czas temu ze wzmacniaczem . Icały czas odbieram teraz tylko 4 kanały 1TVP,2TVP,TVP info , i Polsat ale za śniegiem .Telewizor nowy z mpeg4 .
 • Poziom 35  
  Usuń wzmacniacz i zasilacz, zamontuj symetryzator antenowy do anteny i wtedy przeskanuj w TV kanały.
 • Poziom 9  
  Ale jak ja ustawić tv? dać na jakiś kanał i szukać sygnału czy są jeszcze jakies inne metody ? Czyli ten zestaw co mam, mam zamienić na zwykły bez zasilacza? Mam dokupić tylko symetryzator ?czy cos jeszcze ?


  Proszę poprawić wpisy zgodne z Regulaminem pkt 3.1.13 . [SP5ANJ]
 • Poziom 35  
  Sprawdź na stronie www.dvbtmap.eu jak wygląda sprawa twojej lokalizacji względem nadajnika/nadajników.
 • Pomocny post
  Moderator
  Śnieżący Polsat wskazuje że instalacja antenowa jest do całkowitej wymiany. Do Ślęży masz 20 km (dokładniej 19390 m) licząc od "skrzyżowania" na Pastuchów i w tej odległości stosowanie wzmacniaczy to strzał w stopę. I nie chodzi tu o siłę sygnałów cyfrowych co o siłę sygnałów analogowych. TVP2 jest emitowane ze Ślęży z mocą 1 MW i jest to poważny sygnał zakłócający dla odbioru cyfrowego. W tej odległości musi także przesterować wzmacniacz w antenie.
  Ale zanim cokolwiek zrobisz z anteną, to dokonaj przeszukana kanałów cyfrowych w posiadanym telewizorze. Nie podajesz jaki to odbiornik ale na pewno masz instrukcje do niego i poszukaj odpowiedniego rozdziału.
  W różnych odbiornikach jest to różnie zrobione, niektóre maja na pilocie klawisz DTV, inne DTV MENU w innych wystarczy dwukrotnie nacisnąć przycisk TV by wejść odbiór cyfrowy. Jeszcze inne maja to wszystko połączone i trzeba po prostu postępować zgodnie z instrukcją.
 • Poziom 9  
  Telewizor marki Philips 32pfl 5606 , typ pilota PF01E11B , podczas instalacji zapisano około 18 kanałów cyfrowych , analogowych 5, dzisiaj wyrzuce zasilacz i wstawię symetryzator . Po przejściu w tryb oglądania jest parę kanałów analogowych i 3 cyfrowe (eska tv, polo tv, i jeszcze jeden ) ale resztę nie widać .Mam ustawienie kanału cyfrowego ręczne ale muszę znać częstotliwość ? Tylko tyle znalazłem .
 • Poziom 9  
  Po wczorajszych próbach instalacji kanałów brak mux2 , Mux 1 sygnał ponad 75% , nawet ręczne instalowanie kanałów cyfrowych brak mux2.
 • Moderator
  Wzmacniacz wymontowany z anteny...?

  Najmniejszy błąd instalacji antenowej i będą problemy.
  MUX2 to kanał 58, na kanale 59 opracuje analogowy POLSAT. Wiadomo że nośna kanału telewizyjnego jest w dolnej części pasma - w przypadku Wrocławia to częstotliwość dokładnie 775260416,6 Hz (+/- 200 Hz), zakres częstotliwości MUX2 to pasmo od 766 do 774, najbliższa podnośna sygnału jest zaledwie 1,35 MHz od nośnej Polsatu.
  Wysoce prawdopodobne że trzeba będzie zastosować tłumik by zmniejszyć wielkość sygnału na k.59 poniżej 2 mV.
 • Poziom 9  
  Problem może leży w końcówce antenowej mam zwykłą zaciskaną , poszukam wkręcaną może coś się poprawi ,i poszukam lepszego symetryzatora bo pan sprzedawca po moim pytaniu czy to jest od 21 do 60 pasma stwierdził że to jest normalny ale nie wie jaki zakres ...


  Przypominam o poprawieniu : https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11119152#11119152 .
  Trzeciego przypomnienia nie będzie a cały Temat "wyląduje" w KOSZ-u - z funkcji :
  Regulamin pkt 3.3 . [SP5ANJ]
 • Moderator
  W tak małej odległości od nadajnika NIE NALEŻY stosować symetryzatorów zawierających rdzenie ferrytowe. To takie czarne dziwaczne "perły z dziurami".
  Podobne do takich jak w tym linku:
  http://www.dipol.com.pl/symetryzator_antenowy_sa_iii-v_C0003.htm

  Analogiczne symetryzatory są najczęściej stosowane w przedwzmacniaczach, co jeszcze potęguje intermodulacje.

  Należy natomiast stosować symetryzatory wykonane w technice sprzęgacza liniowego, np takie:
  http://www.dipol.com.pl/symetryzator_antenowy_sa_iv-v_C0002.htm
  Nie jest to szczyt techniki, ale sprawdza się w takich sytuacjach.
 • Poziom 9  
  Problem rozwiązany .Przyczyną było wcześniej zakupiony wtyk antenowy wraz z symetrazytorem. Po ponownej zmianie wtyku działa wszystko dobrze , dodatkowo wymianiłem przewód antenowy .