Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung ue40d5500 - menu serwisowe- jakie wartości

18 Lip 2012 14:35 46393 13
  • Poziom 2  
    Witam, oczywiście wiem, że lepsze jest wrogiem dobrego, ale mądry Polak po szkodzie. Otóż pogrzebałem w menu serwisowym mojego samsunga i tuner wszedł w tryb wyświetlania obrazu jakby próbnego, jest bardzo ciemny i bardzo spłaszczony tonalnie. Regulacja ustawieniami obrazu nic nie daje. Więc żeby to poprawić znowu grzebałem, w rezultacie nie mam w ogóle kanałów, skanuje ale nie znajduje. Czy Ktoś ma może spisane po kolei właściwe, standardowe ustawienia wartości menu serwisowego? (przywróć ustawienia fabryczne nic nie daje)... Proszę tylko oszczędźcie uwag typu "było nie grzebać" bo sam sobie dość już nawtykałem za głupotę). Może ktoś by podrzucił zdjęcia poszczególnych ekranów menu? Byłbym bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    To enter "Service Mode" Press the remote - control keys in this sequence :

From Standby Info-Menu-Mute-Power On

- The buttons are active in the service mode.
    Remote - Control Key : Power, Arrow Up, Arrow Down, Arrow Left, Arrow Right, Menu, Enter, Number Key(0~9)

If you need just to show settings please
    - DON'T USE: Arrow Left, Arrow Right, Number Key(0~9)
    - Use Arrow Down, Arrow Left for moving withing current level of menu
    - Use Enter to go in submenu
    - Use Menu to return back higher level menu
    - DON'T Enter to submenu Calibrate, Reset at all !!!
    - Use Power to exit from "Service Mode"
  • Poziom 2  
    Thank you. My problem is that deregulation of the image can not be improved by simple options. The image is very contrasty and dark. He became so after running the test in service mode ADC / WB> ADC> AV Calibration which always ends without success.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Co prawda posiadam telewizor UE32D5500 ale po za wielkością matrycy, to różnicy między nim a UE40D5500 nie ma żadnej. Oto screeny z MS (również te zaawansowane - po wejściu poprzez "ruSamsungTVCommunicator"):

Menu Serwisowe "proste":

samsung ue40d5500 - menu serwisowe- jakie wartości samsung ue40d5500 - menu serwisowe- jakie wartości samsung ue40d5500 - menu serwisowe- jakie wartości samsung ue40d5500 - menu serwisowe- jakie wartości samsung ue40d5500 - menu serwisowe- jakie wartości samsung ue40d5500 - menu serwisowe- jakie wartości samsung ue40d5500 - menu serwisowe- jakie wartości

Zaawansowane:

samsung ue40d5500 - menu serwisowe- jakie wartościsamsung ue40d5500 - menu serwisowe- jakie wartości samsung ue40d5500 - menu serwisowe- jakie wartości samsung ue40d5500 - menu serwisowe- jakie wartości samsung ue40d5500 - menu serwisowe- jakie wartości

Pamiętać musisz, że wszelkich zmian w Menu Serwisowym dokonujesz na własną odpowiedzialność, a ich niepoprawne ustawienie może spowodować nieodwracalne uszkodzenie odbiornika TV.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję, napracowałeś się :-) Poustawiałem u mnie dokładnie jak u Ciebie ale bez zmian niestety. To znaczy nadal kolor z obrazu z tunera jest jakby bardzo spłaszczony tonalnie i bardzo ciemny. To stało się po wykonaniu testu: service mode ADC / WB> ADC> AV , test zakończył się niepowodzeniem i obraz siadł... nie mam pomysłu co z tym dalej...

• Poziom 28  
    Factory Reset z SM odbiornika nie pomaga ?? Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Wgranie softu powinno rozwiązać problem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam, chciałbym podpiąć się pod ten temat i potwierdzić że Factory reset w Menu Serwisowym Samsung LED TV nie przywraca telewizora do działania w Polsce. Tym samym ostrzec tych którzy mają chęć wykonania tego resetu.

Z swojego doświadczenia napiszę iż po pierwszym wejściu w Service Menu i drobnych zmianach parametrów oszczędzania energii zgubił mi się przewodnik po programach i możliwość edycji/wyszukiwania kanałów. Reszta działała. Po Factory Reset działa tylko Smart TV (czyli to co mamy dostępne po sieci), lub przez źródła dodatkowe. Wogóle nie działa tuner TV. To znaczy nie ma możliwości ustawienia, wyszukania kanałów. Paramety prawdopodobnie zostały przywrócone do fabrycznych co niestety przypuszczam nie oznacza zgodnych z polskim pasmem TV i ustawieniami parametrów nadawanego naziemnie sygnału.

Jeśli ktoś ma podobne doświadczenia to proszę o pomoc i wskazówki.
    Zależało by mi na Screenach z Service Menu TV Samsung LED UE40D6500 lub UE40D6510 - bo taki model posiadam. Ewentualnie jeśli ktoś wie jak pomóc to proszę o info.
  • Poziom 10  
    A jednak się udało....

Po długich bojach i wczytywaniu się w fora, analizie screenów udało przywrócić się telewizor do życia.
    Factory Reset w moim egzemplarzu (UE40D6510) prawie zadziałał. Okazało się że jeden parametr po FR jest ustawiony niewłaściwie. Mianowicie "Hospitality Mode" jest ustawiana na "ON" a powinno być na "OFF". Po tej zmianie Tuner zaczął działać. Wymagane było zmiana języka na polski i ponowne strojenie kanałów oraz ustawianie ulubionej kolejności. Pojawiła się też normalna lista kanałów, przewodnik po programach oraz możliwość wyboru anteny.
    Jak tylko będę miał w weekend chwilę czasu to postaram się wrzucić screeny z parametrami z Service Menu.
    Póki co nie polecam tam grzebać niewprawionym w bojach użytkownikom :-)
  • Poziom 9  
    Czy mogę prosić także o ustawienia do modelu ue40d5000??
    Zniknęło mi polskie menu.
  • Poziom 10  
    Mi zniknęło internet tv w modelu PS50B650 a w menu serwisowym nie grzebałem

po resecie serwisowym chyba dobrze wykonanym zmieniła się grafika ale smart tv nadal brak :(

macie jakąś rade na to ??

w jaki sposób mozna powtórnie wgrać oprogramowanie ??
  • Poziom 9  
    chcialbym odblokowac dwa telewizory LE22C450 i UE46EH5450 zeby mozna bylo odtwarzac wieksza ilosc formatow plikow video, ale w zadnym sugerowana na gorze strony sekwencja wyzwalajaca menu serwis nie dziala. dziwne bo jakis czas temu udalo mi sie wywolac to menu, ale nie pamietam czy taka sama sekwencja klawiszy. moze cos wiecie na ten temat?

Pisownia!
    [_P_]