Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aurora C6 - Spadek mocy lasera 1W

Merekemm 18 Lip 2012 14:46 2051 7
  • #1 18 Lip 2012 14:46
    Merekemm
    Poziom 2  

Witam tak jak w temacie, kupiłem około 3 miesięcy temu laser niebieski 1W (znany portal Aukcyjny użytkownik: Żan.....rio), przez cały czas nie było z nim problemu ma wyświecone ok. 3 godzin, od kilku dni jednak nie jest w stanie nawet przepalić cienkiej folii (gdzie normalnie przepala gumę) co może być przyczyną spadku mocy?
    - Złe zasilanie (zasilanie akumulatorkami Sony zapasowy z zestawu Trust)
    - Uszkodzenie elektroniki lub diody (laser nie upadł, nie był przegrzany)

Pozdrawiam

0 7
  • #2 18 Lip 2012 20:03
    c4r0
    Poziom 36  

Powodem może być to, że na 99% dioda pracowała przy za dużym prądzie i nieodpowiednim chłodzeniu i po tych trzech godzinach pracy po prostu umarła. Obstawiam taką wersję.

0
  • #3 18 Lip 2012 20:29
    Merekemm
    Poziom 2  

c4r0 napisał:
    i po tych trzech godzinach pracy po prostu umarła

Z tym że te 3 godziny to w sumie (przy astrofotografii wskazanie obiektu - czas 30-50 sekund i odpoczynek na kwadrans i tak kilka razy w ciągu nocy), co do prądu ok 3,6-4,3 a akumulator ma ok 3,7 a chłodzenie , dopiero po 2-3 minutach robi sie ciepły.

0
  • #4 18 Lip 2012 21:11
    c4r0
    Poziom 36  

Wiem, że w sumie. To, jak szybko robi się ciepły na zewnątrz ma niewielki związek z tym przy jakiej temperaturze tak na prawdę dioda pracuje. Tak jak piszę, objawy (świeci, ale bardzo słabo) wskazują na uszkodzenie rezonatora optycznego diody, które często jest skutkiem pracy przy za dużej mocy (za dużym prądzie). Dodatkowo biorąc pod uwagę użytkownika allegro i towar, jaki on sprzedaje, nie dziwi mnie za bardzo to co się stało.

0
  • #5 19 Lip 2012 03:01
    998757
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 19 Lip 2012 08:24
    Merekemm
    Poziom 2  

Czyli wszystko jasne, szkoda że się tak stało, odsyłam go Do pana Zan.... zobaczymy co zrobi i ile będzie chciał za naprawę. Jak sprawa się wyjaśni napiszę.

0
  • #7 10 Sie 2012 22:02
    Merekemm
    Poziom 2  

Witam , dostałem odpowiedz, tak jak mówiliście panwie; Dioda się ugotowała... czekam na naprawiony i o obniżonej mocy o 25 %.

0
  • #8 20 Paź 2012 16:28
    sq8kmo
    Poziom 8  

JA również kupowałem laser od tego Pana... dioda padła "Naprawił"... Laser powrócił, zaświecił 5 sekund i umarł ;-) kolejna naprawa... zobaczymy co tym razem.

Pozdrawiam

ps. Widzę że mieszkamy gdzieś obok siebie, odezwij się na pw, może się znamy

0
  Szukaj w 5mln produktów