Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW./Passat b5 - centralny zamek,mikrostyk czy komfort

mazek1990 18 Lip 2012 18:44 10690 5
  • #1 18 Lip 2012 18:44
    mazek1990
    Poziom 6  

Mam problem z passatem B5,zamyka mi drzwi kierowcy po przekręceniu kluczyka ale reszta pozostaje otwarta,i nie ma oświetlania wnętrza i brzęczyka,z prawej strony dziala oświetlenie progu i kabiny,Zamykająć z pilota jest to chyba alarm cobra ,centralka votex ,zamykają się wszystkie zamki ale juz nie mruga dioda przy drzwiach.Po ściągnieciu tapicerki drzwi kierowcy zauważyłem że od tej centralki ktoś pociągnał 2 kable i zmostkował tam gdzie powinna być dioda prostownicza.Teraz wymiana zamka nic nie pomoże bo musi być ta dioda??

0 5
  • #2 18 Lip 2012 18:54
    tomek1212
    Poziom 16  

Brak sygnalizacji otwartych drzwi zazwyczaj powoduje zaśniedziały mikrostyk przy zamku (ten z boku, z dwoma przewodami), natomiast brak sterowania resztą drzwi powoduje zaśniedziały jeden z mikrostyków wewnątrz zamka.
    Podsumowując, najlepiej rozebrać i powymieniać wadliwe mikrostyki, albo kupić pewny zamek.
    Centralkę tą przy silniku podnośnika zostawiłbym w spokoju, podobnie jak i moduł komfortu (chyba, ze jest zalany, ale objawy na to nie wskazują).

0
  • #3 18 Lip 2012 21:08
    nikusert
    Poziom 38  

Witam
    Moga być też przerwane przewody w harmonijce,lecz często powodem są zimne luty w kostce 8-mio pinowej zamka.Widać po rozebraniu zamka.

0
  • #4 31 Lip 2012 19:02
    mazek1990
    Poziom 6  

założyłem używke zamka i mam teraz inny problem,brzęczyk od świateł działa,oświetlenie działa ale świeci teraz cały czas ,ale nie działa zamykanie z pilota,otwieranie działa normalnie .Z kluczyka zamyka tylko drzwi kierowcy

0
  • #5 31 Lip 2012 21:16
    nikusert
    Poziom 38  

Ten wymieniony wcale nie musi być dobry,zobacz co jest tym starym ,zobacz kostkę zamka po stronie lutów.

0
  • #6 01 Sie 2012 08:38
    Pati
    Poziom 27  

Albo kup nową prywatę, ale ponoć szybko wysiadają.

1