Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW./Passat b5 - centralny zamek,mikrostyk czy komfort

mazek1990 18 Jul 2012 18:44 12547 5
 • #1
  mazek1990
  Level 8  
  Mam problem z passatem B5,zamyka mi drzwi kierowcy po przekręceniu kluczyka ale reszta pozostaje otwarta,i nie ma oświetlania wnętrza i brzęczyka,z prawej strony dziala oświetlenie progu i kabiny,Zamykająć z pilota jest to chyba alarm cobra ,centralka votex ,zamykają się wszystkie zamki ale juz nie mruga dioda przy drzwiach.Po ściągnieciu tapicerki drzwi kierowcy zauważyłem że od tej centralki ktoś pociągnał 2 kable i zmostkował tam gdzie powinna być dioda prostownicza.Teraz wymiana zamka nic nie pomoże bo musi być ta dioda??
 • #2
  tomek1212
  Level 16  
  Brak sygnalizacji otwartych drzwi zazwyczaj powoduje zaśniedziały mikrostyk przy zamku (ten z boku, z dwoma przewodami), natomiast brak sterowania resztą drzwi powoduje zaśniedziały jeden z mikrostyków wewnątrz zamka.
  Podsumowując, najlepiej rozebrać i powymieniać wadliwe mikrostyki, albo kupić pewny zamek.
  Centralkę tą przy silniku podnośnika zostawiłbym w spokoju, podobnie jak i moduł komfortu (chyba, ze jest zalany, ale objawy na to nie wskazują).
 • #3
  nikusert
  Level 40  
  Witam
  Moga być też przerwane przewody w harmonijce,lecz często powodem są zimne luty w kostce 8-mio pinowej zamka.Widać po rozebraniu zamka.
 • #4
  mazek1990
  Level 8  
  założyłem używke zamka i mam teraz inny problem,brzęczyk od świateł działa,oświetlenie działa ale świeci teraz cały czas ,ale nie działa zamykanie z pilota,otwieranie działa normalnie .Z kluczyka zamyka tylko drzwi kierowcy
 • #5
  nikusert
  Level 40  
  Ten wymieniony wcale nie musi być dobry,zobacz co jest tym starym ,zobacz kostkę zamka po stronie lutów.
 • #6
  Pati
  Level 27  
  Albo kup nową prywatę, ale ponoć szybko wysiadają.