Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa prawidłowo Rit President Lincoln

18 Lip 2012 19:06 1711 6
  • Poziom 2  
    Witam, w radiu słychać prawidłowo jeśli pokrętło RIT odkręcone jest maksymalnie w lewo jak kręcę w prawo podczas odbioru to słychać pisk i charczenie natomiast podczas nadawania modulacja nie zmienia się w całym zakresie pokrętła RIT
    Radio wróciło z naprawy tj. po awarii gruszki odpoczywało rok, następnie. dokupiłem gruszkę oryginalną używaną i po odpaleniu radia nadawanie spoko, ale w radiu cisza, mostek podłączony prawidłowo. U fachowca leżało miesiąc, nie ruszył roboty u następnie miesiąc no i odebrałem niby naprawione. Radio nosi ślady majstrowania przy pokrętle RIT I RF POWER.

Czy to kwestia regulacji czy awarii???
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Piszesz, że nosi ślady majstrowania. Bez oględzin na warsztacie nie za wiele da się zrobić.
  • Poziom 2  
    Widać, że ktoś się mocował żeby oba pokrętła zdemontować, prawdopodobnie bez odpowiedniego klucza bo obudowa jest poszarpana wokół gałek.

Dodano po 8 [minuty]:

Jak odbierałem radio z naprawy to RF POWER jeśli nie był prawie na zero robił problem z nadawaniem, było cicho i niewyraźnie, koleś powiedział żeby pokrętło było zawsze blisko 0. Jestem totalnie ciemny w sprawach elektroniki wiem jedynie, że wcześniej radio chodziło jak w bajce.
  • Poziom 13  
    RIT z tego co opisujesz to działa prawidłowo bo jego zasadą jest wnosić odstrojenie odbiornika o określoną wartość +/- zależnie od ustawienia pokrętła. Jeśli radio nie jest prawidłowo zestrojone w częstotliwości (a sprawa kolejna to zestrojenie nadajnika u nadawcy) to odstrojenie RIT-em w jedną stronę powoduje wejście na zbocze filtru i częściowe wycięcie modulacji - stąd objawy które opisujesz. Pasmo filtra jest na tyle szerokie że kręcąc RIT-em nigdy nie złapiesz dwóch zboczy, a w zasadzie nie powinno łapać żadnego z nich. RIT nie ma żadnego wpływu na nadawanie - nie zmienia częstotliwości nadajnika. Co do RF PWR to nie zgadniesz bo nie wiadomo co "mechanik" grzebał w środku, tam też jest peerek do regulacji mocy którym ustawiasz górną wartość mocy, może tam za bardzo jest podciągnięte? Ale to zgadywanka i bez popatrzenia na pacjenta na żywo to nikt nie da 100% odpowiedzi ...
  • Poziom 2  
    Raczej sam nie będę grzebał przy sprzęcie, może macie kogoś godnego polecenia w okolicy Żyrardowa lub Warszawy kto sumiennie przywróci dawny blask mojego LOLKA bez naciągania mnie na kasę.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    piotrekjj napisał:
    Raczej sam nie będę grzebał przy sprzęcie, może macie kogoś godnego polecenia w okolicy Żyrardowa lub Warszawy kto sumiennie przywróci dawny blask mojego LOLKA ...

Oddaj radio do dowolnego "serwisu" (czytaj : serwisu) a nie przydrożnego naprawiacza, który jedyne co potrafi, to przylutować kabelek a i to nawet nie .
    Cytat:
    ... bez naciągania mnie na kasę.

To już jest zależne od serwisanta.
    Nie wiem ile to dla Ciebie - naciąganie na kaskę - ale podpowiem, że w Warszawie i okolicach przegląd z poprawieniem to koszt około 40zł. .

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    kolego RIT w lincolnie słuzy WYŁĄCZNIE do dostrajania się do odbiorcy, głównie podczas pracy w SSB i nie ma wpływu na nadawanie. Jesli ustawisz RIT na godzine 12 to znaczy ze powinienes odbierac w częstotliwości, która jest na wyswietlaczu czyli bez odstrojenia. Przekrecenie w lewo spowoduje odstrojenie do 2,3 mhz "w dół" , a przekrecenie w prawo odstrojenie o 2,3 "w górę" i tak to powinno działać.

Moderowany przez c2h5oh:

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

Nie wprowadzaj czytających w błąd. Przestrojenia RIT-em o 2,3 miliherca w górę czy w dół nikt by nie usłyszał. Nawet gdybyś poprawnie napisał jednostki to i tak wyszły by bzdury.