Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sgs4902/06 - Wylewa wodę przez drzwi, czyszczona, nowe gumy, odpowietrzenie

Pawel1812 18 Lip 2012 19:18 8791 6
  • #1 18 Lip 2012 19:18
    Pawel1812
    Poziom 26  

Witam
    Problem jak w temacie. Zmywarka pracuje z pozoru poprawnie. Napełnia płaszcz wodny, po czym cała woda częściowo przez wymiennik jonitowy a częściowo bezpośrednio spływa do komory mycia. Poziom wody wygląda na właściwy. Hydrostat, wąż doprowadzający wodę do komory mycia czysty, podobnie jak płaszcz wodny - zresztą przy zatkanych tych elementach poziom wody zwykle jest zbyt niski a nie zbyt wysoki. Pompa odprowadzająca działa. Zmywarka po chwili pracy, szczególnie na myciu zasadniczym wylewa przez drzwi - na krawędziach z obu stron równo. Uszczelki drzwi zostały wymienione - oryginalne z serwisu. Detergent nie ma na to wpływu - bez nabłyszczacza i bez tabletki również cieknie. Zmywarka wypoziomowana poziomicą. Zawór aqua stop jest szczelny - gdy zmywarka jest wyłączona woda do niej nie napływa.
    Po zdjęciu dolnej uszczelki widać, że w dolnej rynience jest prawie pełno wody.
    Poziom wody jest taki, że prawie przykrywa plastikowy uchwyt filtra w komorze mycia.
    Po wyjęciu ramion myjących zmywarka nie cieknie.
    Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie, co można sprawdzić.

1 6
  • #2 18 Lip 2012 22:31
    wioletta92
    Poziom 17  

Sprawdź śmigła myjące, prawdopodobnie któreś przecieka w miejscu klejenia lub są pozapychane dziurki. Obstawiam dolne.

0
  • #3 20 Lip 2012 12:52
    Pawel1812
    Poziom 26  

Pomimo wymiany kompletnych ramion myjących wraz z doprowadzeniami problem niestety pozostał - po 10 minutach mycia zmywarka wylewa, przez pierwsze 10 minut pracy nawet kropla wody się nie pojawia. Poziom wody się nie zwiększa. Gdy już zacznie wylewać nawet obniżenie poziomu nic nie daje - wylewa nadal.

1
  • #4 20 Lip 2012 13:53
    nares
    Specjalista AGD

Pawel1812 napisał:
    Pomimo wymiany kompletnych ramion myjących

Oba nowe?

1
  • #5 20 Lip 2012 14:08
    Pawel1812
    Poziom 26  

Zdemontowane z dużo młodszej zmywarki z całkowicie zniszczonym modułem. Przejrzane na okoliczność pęknięć oraz zapchania. Używałem kiedyś tych ramion do innej zmywarki i nie było z nimi problemu. Całkiem nowe są tylko uszczelki.
    Płaszcz wodny dokładnie wyczyszczony, szczególnie komora gdzie zawsze gromadzą się zanieczyszczenia z odpływu.
    Zastanawia mnie dlaczego zmywarka nie cieknie od razu tylko po około 10 minutach od rozpoczęcia cyklu. Gdy już zacznie cieknąć, wyłączenie i ponowne włączenie niczego nie zmienia, woda nadal leci pod drzwiami.

Kolejne spostrzeżenie - po zdemontowaniu dolnej uszczelki w korytku koło drzwi widać podnoszenie się poziomu wody. Gdy poziom staje się odpowiednio wysoki woda zaczyna być wychlapywana. Jednocześnie przy odpowiednio wysokim poziomie mimo braku pracy pompy odpływowej, woda sama wylatuje z węża odpływowego. Po wyłączeniu pompy poziom stopniowo opada, po otwarciu drzwi natychmiast, co dowodzi, że do zmywarki nie dopływa woda z nieszczelnego zaworu. Można odnieść wrażenie, że w komorze mycia buduje się ciśnienie i to ono odpowiada za podnoszenie poziomu wody i jej wychlapywanie.

Problem został rozwiązany. Zmywarka ma odpowietrzenie poprzez dozownik. Klient wymienił sobie sam dozownik na wersję bez odpowietrzenia montując odpowietrznik tak, że nie było widać iż nie jest to poprawne rozwiązanie. W ten sposób zmywarka pracowała bez odpowietrzenia. Przede mną dwóch innych serwisantów się poddało.

Nowsze zmywarki miały po prawej stronie odpowietrzenie. W starszych jest to rozwiązane tak jak na poniższej fotografii. Widać na niej plastikowy kanał odpowietrzania zmywarki przez dozownik. W dozowniku w wersji z odpowietrzaniem jest otwór na kanał. W moim przypadku klient wyciął otwór na kanał w dozowniku w wersji bez odpowietrzania co skutkowało opisywana usterką.

sgs4902/06 - Wylewa wodę przez drzwi, czyszczona, nowe gumy, odpowietrzenie

2
  • #6 13 Wrz 2012 21:52
    tommy123456
    Poziom 10  

Kolego, czy mógłbyś coś więcej opisać jak rozwiązałeś ten problem. Mam identyczną sytuację w mojej zmywarce(Siemens), której nie mam od nowości. Identycznie wyrzuca wodę. Postępując zgodnie z twoimi wytycznymi przeprowadziłem test i zdemontowałem tłoczek z pompki nawilżacza. Teraz jest dobrze :-) Czy udało Ci się zakupić prawidłowy dozownik, czy jest sposób na modyfikację tego istniejącego?

3
  • Pomocny post
    #7 14 Wrz 2012 00:15
    Pawel1812
    Poziom 26  

Cieszę się, że mogłem pomóc - niełatwo było mnie na to wpaść ;) Odzyskałem od klienta oryginalny dozownik i naprawiłem mechanizm klapki robiąc z dwóch jeden. Oryginał można zakupić na znanym portalu lub zamiennik w north.pl - około 100 zł.

0