Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASRock K7S8X, Radeon HD 3600 series - instalacja sterowników grafiki pod Win XP

kanokaa 18 Lip 2012 19:40 3598 10
  • #1 18 Lip 2012 19:40
    kanokaa
    Poziom 6  

Eloszka.

Właśnie sformatowałem komputer. Myślałem, że go odmulę trochę, będzie fajnie ogólnie etc., ale nie jest.
    Na pierwszy rzut oka wszystko działa normalnie, jednak gdy np. włączam skype, którego co dopiero ściągnąłem i chcę otworzyć jakąś konferencję czy wysłać wiadomość - zacina się.

Dodam, że nie instalowałem ani jednego sterownika, bo po prostu ich nie mam (mam bardzo stary komputer, części były wymieniane, kartę graficzną np. dostałem za friko, a sterowników brak). Jak do tej pory to mój pierwszy format na moim komputerze, zawsze wcześniej robili to informatycy, zaś ja jedynie znajomym.

Dodatkowo w menadżerze urządzeń nie mam karty graficznej oraz jak np. przeglądam devgaming, fejsa czy ogólnie jakąś stronę to podczas scrollowania ona tak jakby 'klatkuje' się, tak klatka po klatce się odświeża, a nie przewija płynnie.

Potrzebuje:

- rozwiązania problemu dot. tego niepłynnego przewijania strony, to samo jest z oknami np. otwarty folder na pulpicie - pewnie chodzi o częstotliwość odświeżania, której nie mogę też ustawić,
    - sterowników typowo podstawowych po formacie, to co się wgrywa od razu, aby komputer funkcjonował - nie znam się na tym,
    - sterowników do karty graficznej 'radeon HD 3600 series',
    - porady jak naprawić to, aby karta graficzna wyświetlała się w menadżerze urządzeń (samemu wydaje mi się, że wszystko powinno być okej po zainstalowaniu wszystkiego).

Info. dot komputera:

A tu screen z menadżera urządzeń:

No to raczej by było na tyle. Format zrobiony (od nowa robione partycje), zainstalowany skype, chrome i advanced system care (program tam do oczyszczania dysku etc.). Nic więcej nie robiłem, nie instalowałem, nie ustawiałem (poza rozdzielczością ekranu). Czekam na pomoc.

//edit:
    Teraz zainstalowałem 3 pliki od AsRock (płyta głowna, LAN, C-media i AGP). Po czym ściągnąłem z stronki producenta sterowniki do radeona hd 3600 series, instaluje i wszystko ok, tylko (jak dobrze pamiętam) chyba prakuje ikonki na pasku od catalyst control + w menadżerze dalej nie ma karty graficznej, w evereście też nie znajduje nic z vga.

//edit2:
    Eee, jednak po kliknięciu na instalator i wyboru opcji 'odinstaluj sterowniki' - wyskoczyło, że nie ma żadnych zainstalowanych.

Dodam jeszcze, że w biosie mam ustawione na PCI - może zmienić na AGP? Tylko nie wiem czy czasem czarnego ekranu to nie da, więc na razie nie próbowałem (chyba, że czarny ekran daje tylko na potem, a do biosu tak czy siak można wejść). Już nie mam sił, czytałem inne fora i rozkminiałem, a jak na razie zainstalowane mam jedynie AGP,C-media i LAN - (chyba to jest ten chipset) z strony od producenta mojej karty głównej - AshRock.

To powyższe to cytat z innego forum, ale nie informatycznego. Siedzę nad tym całą noc, przeczytałem dużo na innych forach na ten temat i też na tym, za nic nie mogę zainstalować tych sterowników karty graficznej. ;/ Windows oryginalny. Polecali mi wgrać SP3, ale gdy ściągam od microsoftu etc. zawsze pisze mi, że mam niewystarczające uprawnienia.

Dodano po 4 [minuty]:

btw. na innym forum czytałem też o tym, gościu napisał, że nie miał zainstalowanego SIS AGP Drivera, to też dotyczy mnie?

0 10
  • #2 18 Lip 2012 19:44
    kindlar
    Poziom 36  

Pomogła by informacja o modelu płyty głównej. Na jej podstawie można by dopasować sterowniki chipsetu, portu AGP przez który płyta komunikuje się z kartą graficzną. Bez tego karta graficzna nie działa poprawnie.

0
  • #3 18 Lip 2012 19:50
    kasiunia7777
    Poziom 39  

przyczyną tego jest brak zainstalowanych sterowników.
    Zainstaluj program everest on pokazuje jakie są podzespoły
    http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Home-Edition,Program,Windows,11558.html

a co karty graficznej radeona to wystarczy że zainstalujesz ten program:
    http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx
    on sam wykrywa jakiego radeona posiadasz, ściąga sterowniki i je instaluje

0
  • #4 18 Lip 2012 20:16
    kanokaa
    Poziom 6  

Płyta głowna - ASRock K7S8X v3 - info z everesta.

A jeżeli chodzi o 'monitor' w everescie, nie wyświetla nic poza ostatnimi trzema, czyli - pulpit, wiele monitorów i OpenGL.

Co jeszcze zauważyłem teraz:

W slim drivers (program do sterowników znajdywania etc.) wyskoczyło mi 9 sterowników (w tym chyba 2 związane z grafiką właśnie). No i instaluje pierwszy, restartuje komputer - uruchamiam ponownie program - i nadal jest 9 sterowników do pobrania. ;o Tak jakby się nie instalują wgl.

Dodano po 12 [minuty]:

Screen z dodaj usuń programy, może coś da:

Dodano po 9 [minuty]:

CPU-Z:

Dodano po 1 [minuty]:

kasiunia7777 napisał:
    przyczyną tego jest brak zainstalowanych sterowników.
    Zainstaluj program everest on pokazuje jakie są podzespoły
    http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Home-Edition,Program,Windows,11558.html

a co karty graficznej radeona to wystarczy że zainstalujesz ten program:
    http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx
    on sam wykrywa jakiego radeona posiadasz, ściąga sterowniki i je instaluje

ten programik już ściągałem wcześniej, teraz też - wyświetla się na 1-sekunde i wyłącza się. ;x

0
  • #6 18 Lip 2012 23:20
    kanokaa
    Poziom 6  

Do płyty mam zainstalowane już, a do karty się nie da. Dałem screen - instaluje się, jest niby okej, ale jednak nic się nie dzieje, a przy próbie odinstalowania pisze, że nie ma plików do odinstalowania.

0
  • #8 19 Lip 2012 12:46
    kanokaa
    Poziom 6  

Damn, kocham Cię. <3
    Wyskakiwało, że coś tam niezgodne z logiem windows, ale dałem popimo instaluj - obecnie mam, wykrywa mi radeona w CPU-Z i lata wszystko normalnie. ;p
    Teraz muszę dostosować częstotliwość odświerzania. ;p

Dodano po 12 [minuty]:

Teraz mam inny mały problem - może ktoś tu umie to na szybko poradzić mi.
    Skype mam - odpala się, etc. ale się tnie masakrycznie i zaraz jest, że program nie odpowiada - przed chwilą dałem reinstall.

0
  • #9 19 Lip 2012 13:47
    kasiunia7777
    Poziom 39  

a wcześniej się nie scinał skype? przy takim komputerze to raczej normalne że stabilnie nie będzie chodził.

Nie masz problemów z zasilaczem? może go rozkręć sprawdź czy nie ma wybulonych kondensatorów. Jak masz miernik to sprawdź napięcia. Jak miernika nie masz to chociaż jakims programem sprawdź, a nawet i w biosie sie da.
    Jak ten komputer ma około 10lat i nigdy nikt nie zaglądał w zasilacz to mozliwe że tam nie jest ciekawie i zapewne też jest zasilacz z czarnej listy.
    Przez takie rzeczy komputer chodzi niestabilnie, zawiesza się, może się sam resetować.
    Także polecam sprawdzenie kondensatorów na płycie głównej.
    Sprawdź też programem hdtune czy masz sprawny dysk twardy.

To jak profilaktycznie zrób bo komputer ma swoje lata i czasem trzeba sprawdzać takie rzeczy.

0
  • #10 19 Lip 2012 13:53
    kanokaa
    Poziom 6  

Wcześniej miałem yt odpalone, skype i normalnie mogłem z niego korzystać. Teraz nie to, że on się ścina - po prostu nawet nie mogę nic napisać, bo klikam na konferencję i od razu się zacina już na amen (brak odpowiedzi).
    Ten komputer ma z 10 lat, ale zasilacz był przez ten czas wymieniany 2-3 razy, nawet niedawno ostatnio, więc raczej wszystko powinno być git.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo