Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PRALKA/AEG/1246EL - Bęben się nie kręci nie wyskakuje żaden błąd

dawidlp19 18 Lip 2012 19:52 2154 4
  • #1 18 Lip 2012 19:52
    dawidlp19
    Poziom 2  

Witam

Problem wyszedł wczoraj wieczorem przy praniu na 60 minut bęben normalnie się kręcił, ale gdy doszło do płukania przestał, pralka się napełniła wodą, ale bęben się nie kręcił, musiałem samem wypuścić wodę po tym zdarzeniu bęben nie kręci się przy żadnym programie czy to płukanie samo czy wirowanie czy normalne pranie przestała się także podgrzewać woda tylko pobiera wodę ale sam jej nie wypuści muszę ustawić pokrętłem, aby to zrobiła. Nie wyświetla się żaden błąd może wejść w jakiś tryb serwisowy? Pomóżcie proszę.

0 4
  • #3 19 Lip 2012 16:02
    dawidlp19
    Poziom 2  

Wielkie dzięki, uwierz mi szukałem, ale wracając do tematu pralki po wykonanym teście wyskoczył błąd E52 i przez chwilę E50 cóż to może być silnik lub elektronika od silnika?

0
  • Pomocny post
    #4 19 Lip 2012 17:33
    And41x1
    Poziom 26  

Moduł sterujący silnikiem, zawsze warto przejrzeć, bo uszkodzenie triaka, często widać gołym okiem, a zwykle do poprawienia są lutowania większych i grzejących się elementów.
    Warto też sprawdzić kondensatory elektrolityczne w zasilaniu.. ja wymieniam profilaktycznie, na dobrej jakości, bo to tylko kilka złotówek.
    Możliwe że nieco wysunęła się tachoprądnica (na końcu wału silnika).
    Jeśli triak rozerwany, trzeba sprawdzić czy silnik nie ma upływności z uzwojeń do masy (wilgoć)- mógł być zalany.

0
  • #5 20 Lip 2012 21:08
    dawidlp19
    Poziom 2  

Wielkie dzięki jednak szczotki przy silniku dodatkowo go przedmuchałem i na razie działa po niedzieli kupie nowe szczotki. Jeszcze raz wielkie dzięki:D

0
  Szukaj w 5mln produktów