Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter (przełącznik) A/V

Runek1976 18 Lip 2012 19:52 1031 3
  • #1 18 Lip 2012 19:52
    Runek1976
    Poziom 2  

Szanowni!

W 2005 roku zbudowałem sobie w domu małą instalację A/V dostosowaną do moich specyficznych potrzeb. Potrzebowałem w jednym miejscu zebrać sygnały z anteny telewizyjnej, DVD oraz z komputera, a następnie wyprowadzić dźwięk na wieżę, a obraz na projektor. Centralnym urządzeniem uczyniłem tuner AverMedia AVerTV Box 7, który zakupiłem wtedy za 170 zł. Tuner działał nieprzerwanie 7 lat, aż w końcu kilka dni temu odmówił współpracy.

Kłopot mój polega na tym, że nie mam nic w zamian. Jedyne urządzenie jakie znalazłem (wydaje mi się, że wyższy model tego samego które miałem) nie jest już do dostania:
    http://www.avermedia.eu/PL/product/ProductDetail.aspx?Id=433

W międzyczasie przestałem oglądać telewizję, więc kwestia tunera odpada - potrzebuję sam konwerter.
    Schemat instalacji wygląda jak rysunku poniżej.
    Konwerter (przełącznik) A/V

Czy możecie mi doradzić jakieś rozwiązanie w sensownych granicach cenowych? Idealnie jakby albo samo wykrywało źródło obrazu i dźwięku albo przełączane było za pomocą pilota.

Pozdrawiam,
    Runek

PS. Kabel do projektora z przyczyn technicznych musi pozostać taki jak jest (VGA).

0 3
  • #3 19 Lip 2012 15:18
    Runek1976
    Poziom 2  

Cześć!

kizek napisał:

To krok w bardzo dobrym kierunku. :-)

Nie ma tutaj co prawda jeszcze części z niezbędnych mi wejść (np. dźwięk z DVD), a są za to zbędne mi wyjścia, ale daje to już nadzieję, że znajdę coś podobnego.

Wczoraj w nocy samodzielnie szukałem i znalazłem coś takiego:
    http://allegro.pl/konwerter-wideo-component-ypbpr-do-vga-krakow-i2444050709.html
    Też bliskie ideału, ale gdyby zamiast wejścia komponent był tam kompozyt albo s-video...

Wiem już w jakim kierunku iść. Nadal jednak będę wdzięczny za wskazanie mi konkretnego urządzenia.

Pozdrawiam,
    Runek

0
  • #4 22 Sie 2012 16:32
    Runek1976
    Poziom 2  

Witam!

Ostatecznie zdecydowałem się na zakup poleconego mi urządzenia Grand Video Console Plus. Moje poprzednie wątpliwości wynikły z tego, że na wskazanej stronie urządzenie było fatalnie opisane. Jednak, jak wszedłem na stronę konkurencyjnego sklepu, okazało się, że ma ono wszystko czego potrzebuję.

Urządzenie działa bezproblemowo już kilka tygodni, więc chyba mogę zamknąć temat. Jedyny minus jest taki, że odbiera sygnały z pilota od DVD, więc musiałem zakleić czujnik podczerwieni i obsługiwać je ręcznie.

Pozdrawiam,
    Runek

0