Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ASUS TF201 PRIME - Czy ładowarka USB może dawać 15V

diabvp 18 Jul 2012 20:39 2237 3
    diabvp
    Level 9  
    Witam. Czy ktoś ładował już TF201 prime przy pomocy ładowarki samochodowej USB. Byłem w trasie dziecko się bawiło i rozładowało. Po drodze kupiłem USB ładowarkę 1,5A (oczywista 5V jakiejś tam firmy) podłączyłem kabel z oryginalnej sieciowej i NIC. Nawet nie umiał utrzymać w stanie włączenia na kablu a cóż dopiero ładować. Obejrzałem oryginalny zasilacz sieciowy a tam napisane że daje 15V?. Jak to możliwe żeby z USB uzyskać 15V? (oczywiście można by to zrobić ale nie będzie kompatybilne z USB).

Tu zdjęcie oryginalnego zasilacza sieciowego w którym znajduje się zwykłe gniazdo USB
    ASUS TF201 PRIME - Czy ładowarka USB może dawać 15V [/img]

Niedługo jadę w długą trasę z rodziną i nie wiem co zrobić żeby dziecko miało zabawkę oryginalne ładowarki samochodowe do prima nie są w polsce dostępne, na allegro nic, na ceneo nic. Przetwornicę samochodową na 220V - ludzie odradzają. Podłączyć jakoś zasilacz 12V przez jakie piny w USB wyprowadzić to napięcie?
    mladenick
    Level 16  
    A mówią ludzie dlaczego odradzają? Ja mam przetwornicę i wcale nie odradzam, oczywiście jeżeli ktoś kupił jakiś wynalazek do tego o mocy dokładnie jaką pobiera urządzenie no to też bym odradzał, jeżeli kupisz przetwornicę ok 100% większej mocy niż urządzenie, to masz problem z głowy, 100-150W to max jaki potrzebujesz do ładowania tabletu. Wierz mi będziesz zadowolony,
    diabvp
    Level 9  
    Dzięki nie umiałem tego rozwiązać. Z tego co zrozumiałem jest tam USB connector 3.0 z dodatkowymi pinami które po zwarciu pinu 7 dają 15V pomiędzy standardowymi pinami 1 i 4 USB i wtedy ładuje PRIMA a jak podłączymy zwykły kabelek USB to daje normalne 5V dlatego można ładować bezpiecznie inne sprzęty z ładowarki ASUSa.

Wg autora wystarczy 11V żeby ładować PRIMA tak więc nie pozostaje mi nic tylko samoróbka (trochę mam obawy)- zasilacz samochodowy 12V do zapalniczki i przejście na USB do czerwonego 12V+, a do czarnego GND. (tak zrozumiałem z artykułu).

Jakiś konkretny gotowy zasilacz kupić a może LM317 żeby było w miarę bezpiecznie?

Dodano po 7 [minuty]:

@mladenick- Przetwornicę odradzał mi facet z VW i ogólnie szukałem na forach, mówił że coby działała trza dać ze 7 stów- (aż tak nie chcę ładować tableta w samochodzie). Te co są popularnie dostępne np w mediamarku widziałem cośtam Whiteenergy 300W, albo Kemot 300W- kosztują przystępnie ok 110-130zl ponoć się do niczego nie nadają bo to chińszczyzna