Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uniden UBC69XLT-2 - Budowa Anteny Przenośnej.

przemek19840 19 Jul 2012 08:46 4634 3
    przemek19840
    Level 10  
    Witam, ostatnio stałem się posiadaczem wymienionego wyżej skanera ale oczywiście fabryczna antena nie wystarczała i zrobiłem dipol półfalowy z miedzianych rurek o średnicy 18mm i długości wyliczonej na pasmo kolejowe plus do tego 7 m kabla RG58, wszystko ładnie pięknie słyszę idealnie stacje odległe ode mnie o 20 a nawet 35 km mimo że antena zawieszona jest na strychu pod dachówką a sam mieszkam na wsi można by powiedzieć że w lesie mam zamiar wprowadzić jeszcze małe udoskonalenie ale do rzeczy.
    Często wyjeżdżam na szlak tej anteny ze strychu nie zabiorę ze sobą bo za dużo zachodu z tym jest i mam pytanie czy idzie zrobić jakąś przenośną antenkę która można by zamontować bezpośrednio na skanerze słyszałem o antenach teleskopowych robionych z anteny od starego radia ale nigdzie ie napisane jak takową wykonać i czy to zda egzamin. Antena kierunkowa mnie nie interesuje tylko do okulna. bardzo bym prosił o jakiś schemat lub instrukcję jak wykonać taką antenkę teleskopową lub inna do bezpośredniego montażu na skanerze za pomocą oczywiście BNC.
    Bardzo bym prosił o nie pisanie że temat był wałkowany tryliony razy bo szukam od kilku dni i znalazłem tylko cząstkowe informacje na ten temat a takowe mnie nie interesują.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Helpful post
    kreslarz
    Level 35  
    Link
    Tam przejdź do wpisu nr #16.
    Jest pełny opis jak zrobić taką antenkę.
    Tu: Linkantenka do kupienia.
    Tu kolejna: Link
    przemek19840
    Level 10  
    Dziękuję o coś takiego mi właśnie chodziło.
    W tym poście pisali że przy pełnym rozłożeniu trzeba uważać aby nie uszkodzić gniazda BNC w skanerze, o co dokładnie chodzi z tym uszkodzeniem, czy chodzi o uszkodzenie mechaniczne czy spowodowane ściąganiem fal radiowych.
    kreslarz
    Level 35  
    Mechaniczne. Gniazdo ma swoją określoną wytrzymałość, plastikowa ścianka skanera do której jest umocowane również. Antena teleskopowa o długości 70-80 cm stanowi dla tego miejsca określoną dźwignię i działają tam spore siły mogące spowodować wyłamanie gniazda z obudowy.