Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Predom Polar AZ28 rocznik '74 wywala bezpiecznik

19 Lip 2012 12:40 1985 3
 • Poziom 9  
  Witam!
  Mam starą lodówke Predom Polar. Jednego ranak nie było prądu w gniazdkach, doszedłem do tego, że to sprawka lodówki. Zacząłem po kolei odłączać od niej agregat, żarówkę, termostat, wymieniłem nawet kabel zasilający, sprawdziłem gniazdko i dalej wywala bezpiecznik. W końcu znalazłem przyczynę, w puszce w którą wchodzi kabel zasilający jest taki okrągłe uzwojenie skąd następnie kable idą do kondensatora a później z kondensatora do agregatu, żarówki i termostatu i właśnie to uzwojenie robi zwarcie. Czy ktoś wie co to w ogóle jest, jak to się fachowo nazywa i gdzie to można dostać?
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 15  
  To może być przekaźnik rozruchowy. Trudno tak z tego opisu to stwierdzić. Może zrób zdjęcie tego elementu. O ile posiadasz omomierz to sprawdź oporności sprężarki i ewentualnie podaj te wartości a także typ sprężarki.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 9  
  Przekaźnik rozruchowy to nie jest, faktycznie na przekaźniku tez jest zawinięty taki drucik ale to jest coś jakby rezystor, ma to kształt takiej mini opony, bimetal z nawinietym na to miedzianym drucikiem. Byłem w jednym sklepie wczoraj i mi gościu powiedział, że mam sobie ten drut przewinąć. Teraz pytanie, czy musi być on tej samej długości i grubości?
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  To jest filtr przeciwzakłuceniowy możesz go śmiało pominąć lub poszukać sprawnego w składzie złomu- w nowych lodówkach nie zakłada się takich filtrów.