Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna II 1,8 16v - Spadek obrotów przy skręcie

19 Jul 2012 12:48 9234 17
    User removed account
    User removed account  
    cyberda
    Level 12  
    Przy śmiesznych cenach całych maglownic /oczywiście używanych/ nie warto walczyć z zaworkami tym bardziej że i tak trzeba będzie maglownicę zdemontować. Niestety demontaż maglownicy w przypadku Lagunki to nie łatwizna bo trzeba będzie odkręcić i opuścić sanki więc robota dla mechanika z kanałem lub podnośnikiem. Z tego co widziałem maglownice chodzą po około 300 PLN więc nie jest to tragedia. Ważne aby sprzedawca dał gwarancję rozruchową.

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    cyberda
    Level 12  
    No tak ale co miałby mapsensor do skręcania na postoju ?
    Raczej jet to coś od układu wspomagania ale pozostaje Ci tylko sprawdzenie przewodów - może któryś sparciał albo jest zagięty /tylko że sam by się nie pozaginał/. Objawy jakie masz to objawy niskiego stanu oleju w wspomaganiu albo właśnie zatkanego przepływu oleju.

A samo wspomaganie działa dobrze czy raz gorzej, a raz lepiej.
    kidu22
    Level 35  
    stratos37 wrote:
    Dzisiaj byłem u fachowca od maglownic, wszystko OK, nie wiadomo co jest

Jak ciśnienie idzie w kosmos to dusi silnik. Ale widze że nikomu się nie chciało.
    User removed account
    User removed account  
    kidu22
    Level 35  
    Kolego zdecyduj sie czy wspomaganie gasi silnik , czy brak mocy na jałowych obrotach.
    Przejedz się inna 1,8 i porównaj jak jedzie ze startu.

Te autka nienawidza paproków, więc możesz do końca życia tego nie naprawić.
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    kidu22
    Level 35  
    stratos37 wrote:
    Gdy zaczynam skręcać na postoju silnik znacznie spada z obrotów, potrafi przy maks. skręcie zgasnąć

Ok ,jakie jest rządanie obrotów i jakie obroty widzi? Z tego wywnioskujesz dlaczego przygasa.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    felix-2
    Level 10  
    Możesz napisać jaki sterownik - mam ten sam problem - 1.8 16v i mam to samo - na wolnych obrotach delikatne falowanie a przy skręcie w lewo czy prawo obroty silnika spadają i silnik przygasa (faluję) - silnik 1.8 16v 120 Km. 2001 - wymieniony komputer silnika czy wgrany nowy sterownik do komputera - napisz jak możesz ?
    Ps.
    Od czego zacząć szukanie przyczyny falowania obrotów w tym silniku ??
    User removed account
    User removed account  
    felix-2
    Level 10  
    Po wyczyszczeniu komputera (sterownik silnika) i przepustnicy obroty się trochę ustabilizowały ale nie do końca - mam kolejny problem z przerywaniem i trzęsieniem silnika (zimny silnik pierwsze odpalenie) tylko na zimnym przez pierwsze 2 min. po tym czasie silnik pracuje normalnie.
    User removed account
    User removed account  
    felix-2
    Level 10  
    O to chodzi że chętnie bym podmienił ten sterownik i pewnie by się okazało że masz rację ale nie mam jak i nie mam gdzie - musiał bym kupić używkę która nie wiadomo czy nie ma tego samego problemu... a koszt sterownika to 100 - 300 zł. używany - pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie tematem.
    User removed account
    User removed account