Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C5 czy Ford mondeo Mk3 co wybrać ?

waldi89 19 Lip 2012 12:54 4084 7
  • #1 19 Lip 2012 12:54
    waldi89
    Poziom 11  

Witam zastanawiam sie nad zakupem auta co byście polecili czy Citroena C5 ll z hydropneumatycznym zawieszeniem czy Forda mondeo Mk3 auto ma słuzyc na użytek własny , z powodu niewielkich rocznych przebiegów 6-8 tyś km chciałbym żeby auto było z silnikiem benzynowym , w Fordzie obawiam sie regulacji zaworów a w c5 nietypowego zawieszenia czy moje obawy są słuszne ?

0 7
  • #2 19 Lip 2012 13:06
    2048286
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 19 Lip 2012 21:30
    kamil907
    Poziom 28  

Przy takich przebiegach nie masz się co martwić o zawieszenie w C5. Za to komfortem znacznie przewyższa konkurencję.

0
  • #4 19 Lip 2012 23:21
    waldi89
    Poziom 11  

Od auta oczekuje funkcjonalnosci , komfortu lubie miekie zawieszenia i spokojnom jazde bez szalenstw oraz autka takie które mają dużo miejsca w srodku , bezpieczenstwa to wiadomo oraz żeby co chwile nie jezdzic do mechanika ,równiez w utrzymaniu ewentualnie jakieś czesci żeby były w rosądnych cenach sylwetka co prawda rzecz gustu i żeby nie palił bardzo dużo to w zasadzie tyle chciałbym żeby to był sedan limuzyna bo kombi raczej nie jest mi potrzebne , co do upodoban to c5 ładne jest na zewnątrz ale w srodku już nie powala , ford mk3 tez nie jest zły ale sam nie wiem , ford z tymi zaworami cofnoł sie w technologi o 15 lat do tyłu nie wiem czemu tak , na zakup auta moge przeznaczyć max 30 tys .

0
  • #5 01 Sie 2012 00:38
    eservice
    Poziom 10  

deeenserr napisał:
    Od auta oczekuje funkcjonalnosci , komfortu lubie miekie zawieszenia i spokojnom jazde bez szalenstw oraz autka takie które mają dużo miejsca w srodku , bezpieczenstwa to wiadomo oraz żeby co chwile nie jezdzic do mechanika ,równiez w utrzymaniu ewentualnie jakieś czesci żeby były w rosądnych cenach sylwetka co prawda rzecz gustu i żeby nie palił bardzo dużo to w zasadzie tyle chciałbym żeby to był sedan limuzyna bo kombi raczej nie jest mi potrzebne , co do upodoban to c5 ładne jest na zewnątrz ale w srodku już nie powala , ford mk3 tez nie jest zły ale sam nie wiem , ford z tymi zaworami cofnoł sie w technologi o 15 lat do tyłu nie wiem czemu tak , na zakup auta moge przeznaczyć max 30 tys .

Osobiście C5 jakoś mi się nie podoba, ale to pewnie kwestia gustu. Sam od roku jeżdżę Mondeo MK3 po lifcie z końca 2005 (sedan) i jestem zadowolony. Silnik 2,2 TDCi 155KM. Wiem, że wtryski sa drogie, ale na razie chodzą barzdo dobrze. Trzeba dbać o dobre paliwo i umiejętnie obchodzić się turbiną. Auto wygodne, znacznie żwawsze od tego samego modelu z silnikiem 2,0.
    Co do usterkowości (jeździłem Fiestą z 1991, Peug. 106 z 1999, Laguną z1996, Passatem z 1998). Nie zauważylem jakiejś większej usterkowości w którymś z tych aut. Każdy model ma coś co się psuje... Mam nadzieję, że pomogłem.

0
  • #6 02 Sie 2012 11:42
    wojciechjanusz
    Poziom 26  

deeenserr napisał:
    Witam zastanawiam sie nad zakupem auta co byście polecili czy Citroena C5 ll z hydropneumatycznym zawieszeniem czy Forda mondeo Mk3 auto ma słuzyc na użytek własny , z powodu niewielkich rocznych przebiegów 6-8 tyś km chciałbym żeby auto było z silnikiem benzynowym , w Fordzie obawiam sie regulacji zaworów a w c5 nietypowego zawieszenia czy moje obawy są słuszne ?

Generalnie: to są dwa zupełnie różne auta.

Tak jak wszystkie Fordy - także Mondeo świetnie jeździ. Prowadzenie auta i zawieszenie wzorcowe, przyjemność z dynamicznej jazdy - wyjątkowa. Duży i wygodny. Ma w sobie to coś, jakiś... pazur.

Citroen jeżeli chodzi o prowadzenie to przy Mondeo... cegła. To super komfortowe, stateczne ale z designajerskim akcentem auto, idealne dla starszego, nieźle sytuowanego pana w kapeluszu. Cisza i zaduma...

To podstawowe wg mnie cechy - reszta to już setki mniej istotnych szczegółów...

0
  • #7 15 Wrz 2012 12:06
    davidg75
    Poziom 12  

Polecam Mondeo gdyż sam używam już drugiego.Najpierw miałem 1.8b z 2002 przed liftingiem a teraz jeżdżę także 1.8b z 2005 po lifcie.Ze względu na małe roczne przebiegi szukałem właśnie niezawodnej benzyny.Diesli masz od groma na rynku ale znalezienie ładnej/nieprzekręconej licznikowo itp graniczy z cudem.Ja swojego mondka szukałem ponad pół roku.Mam salonowego z Polski z pełną ksiązką itp.Jeżdze nim 3 rok i oprócz naturalnych wymian eksploatacyjnych palcem przy nim nie ruszyłem.Mega wygodne auto.Troszke brakuje mi mocy tylko(125KM).Jednym słowem polecam.

1
  • #8 16 Wrz 2012 18:27
    waldi89
    Poziom 11  

Oba wozy pewnie mają swoje wady i zalety i tak naprawde każde auto sie psuje jedno bardziej drugie mniej , ale chciałbym jesli to mozliwe żeby wypowiedziały sie osoby które jezdziły Citroenem C5 najlepiej po liftingu , bo wiadomo kazdy chwali swoje a C5 i mondeo dla nie wtajemniczonych to są dwa rózne wozy ?

0