Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi a4 b6 - Skrzynia automatyczna multitronic

19 Lip 2012 13:43 13131 19
  • Poziom 8  
    Mam problem ze skrzynia automatyczna multitronic w audi a4 b6 2001r
    Mianowicie problem polega na tym że gdy odpalę samochód na zimno czyli na następny dzień to wtedy literki na których jadę świeca są jak powinny. Jednak po przejechaniu paru km nagle znika literka D na której jadę. Jednak samochód jedzie normalnie. Jednak jest problem wtedy gdy chce jechac na wstecznym czujnik cofania nie daje mi sygnału dźwiękowego i gdy wciskam gaz obroty idą w górę ale samochód nie cofa z przyspieszeniem. Jeżeli jest górka nie cofnie mi w ogóle, na płaskiej nawierzchni cofa lecz powoli.

Czy ktoś wie co może byc z tym nie tak dodam ze samochód był w serwisie i tam powiedzieli mi że wgrali od nowa oprogramowanie i powiedzieli że powinno już byc dobrze lecz nadal występuje owa sytuacja, usterka.
  • Poziom 42  
    Skillozor napisał:
    dodam ze samochód był w serwisie i tam powiedzieli mi że wgrali od nowa oprogramowanie

Jedź jeszcze raz może ci nie końca "wgrali" oprogramowanie...
    No i napisz nam jaki to był serwis?
  • Poziom 8  
    ogólnie to mówili że wgrali oprogramowanie na ciepłym silniku bo tak się ponoc robi. i że jak oni jeżdzili to normalnie im pokazywało. Zadzwoniłem do nich po 20 min jak od nich wyjechałem ponieważ właśnie się znowu tak samo stało że zniknęła mi literka na której jadę czyli tak samo było jak do nich wprowadziłem auto i powiedzieli żeby przyprowadzić samochod jeszcze w celu dalszego sprawdzenia go.
    A był to serwis WW na ulicy sąsiedzkiej róg modlińskiej warszawa
  • Poziom 19  
    Obawiam sie ze masz uszkodzony sterownik w skrzyni. Niestety dosc czesta przypadlosc. Wymiana jest dosc prosta.
    PS Sorry za brak polskich znakow pisze z telefonu.
  • Poziom 8  
    A ile to by kosztowało ktoś się orientuje ?

I czy to tak jest akurat że na początku działa i dopiero po paru km się tak dzieje
  • Poziom 35  
    Ile masz samochód i kiedy i jak szybko to sie stało.?
  • Poziom 8  
    Samochód kupiłem z niemiec miesiac temu. Ponoć pierwszy raz to się stało podczas jazdy samochodem z niemiec temu kto mi sciągał ten samochód jednak dalej nie było takich sytuacji. Następnie po przerejestrowaniu auta zaczęło tak się dziać. już coraz częściej.
    To moje drugie auto w życiu. Wcześniej miałem bmw z 88 r : ) sprzedane zostało.
  • Poziom 2  
    Witam
    Podepne się pod temat.
    Mam A4 b7 2006 multitronic i mam problem a mianowicie:
    Auto świeżo kupione, i jak jade i wcisne gaz to skrzynia redukuje i obroty rosną ale prędkość nie za bardzo, zachowuje się jak by sprzęgło się ślizało jak ruszam z miejsca to wydaje sie być przez chwile ok. Dodam że poprzedni właściciel ponoć wymieniał sterownik, na desce się nic nie pali (żadne błędy - nic nie podświetla)
    dwumas ponoć też robiony, jak kupowałem był odłączony akumulator.

jakieś podpowiedzi?
  • Poziom 24  
    Multitronic i dwumas?
  • Poziom 2  
    na to wychodzi
    sam sie zdziwiłem.
  • Poziom 24  
    A gdzie to koło dwumasowe tam zamontowali i jaką rolę spełnia?
  • Poziom 24  
    Człowiek całe życie się uczy.
  • Poziom 2  
    ja też myślałem że facet nie wie co mówi ale dał mi nawet nr. tel . do mechanika który to zakładał.
  • Poziom 24  
    Mimo to wątpię czy to dwumas. Tu raczej wina leży po stronie skrzyni lub jej sterowania (nie koniecznie sterownika).
  • Poziom 24  
    Co to jest i jaką rolę spełnia to wiem, po prostu nie wiedziałem, że multitronic jest w nie wyposażony.
  • Poziom 10  
    nie przypominam sobie żeby w automacie był dwumas, w manulu może być
  • Poziom 24  
    To mnie też zadziwiło ale w tych skrzyniach faktycznie jest dwumas pewnie po to, by zbyt szybko mechanizmów ze środka nie rozchybotało.
  • Poziom 14  
    W silnikach zew skrzyniami DSG również występuje dwumas. Ot takie czasy.