Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór radia. Sony CDX-S2000C. Radio nie stroi automatycznie stacji.

MrStachu 18 Sty 2005 15:20 1241 2
  • #1 18 Sty 2005 15:20
    MrStachu
    Poziom 11  

Kupiłem radio do samochodu Sony CDX-S2000C i niestety nie stroi automatycznie stacji (znajduje tylko jedną i więcej nic - gdy natomiast ręcznie stroje stacje to graja bez problemu - jest nawet informacja RDS). Myślałem że to antena ale gdy ją schowam to w ogóle radio nic nie łapie (wygląda na to że instalacja jest ok, ale nie sprawdzałem jej w inny sposób). Próbowałem kilka egzemplarzy także innych producentów i to samo. Nie mam juz pomysłów co robić a wymiana anteny mi się nie uśmiecha bo auto jest cały czas potrzebne (nie mogę sobie pozwolić na postój nawet jednego dnia).

• #2 18 Sty 2005 15:27
    mkos1
    Poziom 29  

Skoro jest tak jak piszesz to uważam jednak, że jest to wina anteny.
    Funkcja szukania automatycznego stacji może mieć za duży wymagany poziom syngału aby automat miał daną stację wyszukać. Nie znam Twojego radia ale niekóre Blaupunkty tak mają, że można regulować czułość odbiornika.
    Ale skoro próbowałeś tez na innych radiach i też nie ma lepszych efektów to niestety nie ominie Cię rozbiórka i kontrola anteny (może przewód jest załamany lub przerwany ?).
    Jakie to autko ?

Powodzenia !

• #3 19 Sty 2005 19:54
    MrStachu
    Poziom 11  

Problem rozwiązany, kupiłem samochodowy wzmacniacz do anteny i teraz radio stroi wszystkie stacje tak jak trzeba.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo