Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobry miernik podłączany do laptopa

19 Jul 2012 16:16 1655 3
 • Level 2  
  Zakładam temat, gdyż nie do końca mam jasność w temacie. Chciałbym kupić dobry miernik z automatycznym doborem zakresu, pomiarem częstotliwości i temperatury (oprócz standardowych wielkości i funkcji typu test ciągłości obwodu) jeśli to możliwe i przede wszystkim z możliwością podłączenia do laptopa. Laptop nie posiada ani com ani pcmcia, jedynie usb. Na allegro jest 30 stron mierników cyfrowych, niektóre mają możliwość podłączenia przez rs232, ale cięzko je zlokalizować bo nie jest umieszczone w tytule aukcji. Pytanie więc jest następujące: jaki dobry miernik moglibyście polecić, który mógłby spełnić te warunki i jaka byłaby ewentualnie procedura jego podłączenia do laptopa (co by trzeba było dokupić, co z ewentualnym oprogramowaniem/sterownikami etc)?
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo

 • Level 30  
  Zależy jeszcze jaki masz limit ceny ;) jeżeli ma być dobry to Sanwa PC5000a popularne mierniki bije na łeb. Ma wszystko co wymieniłeś, odczyt 5 lub 6 cyfrowy, ale nie ma temperatury.

  Bardzo podobny jest Brymen BM859CF - to samo co Sanwa PC5000a ale ma jeszcze temperaturę.

  Co do mierzenia częstotliwości... chodzi o częstotliwość CZEGO? Sygnału cyfrowego 5V, częstotliwości sieci, układów radiowych? Ogólnie multimetry kiepsko sobie z tym radzą i nie ma co się nastawiać na jakieś porządne pomiary. Do tego zdecydowanie lepiej nadaje się specjalizowany miernik częstotliwości lub oscyloskop.
 • Level 41  
  Z dobrych mierników to albo Fluke 289 w zestawie FVF bodaj. Albo tańsza Sanwa. Oprogramowanie, musisz albo kupić osobno, albo jest w zestawie. Podłączasz zazwyczaj już po USB.
 • Level 2  
  Dzięki za info, wczoraj uparłem się jednak i przejrzałem allegro wskroś pod tym kątem. Generalnie spodobały mi się UT-60 E i UT-61E, pierwszy jest sporo tańszy, jednak drugi jest już na pewno przystosowany do pracy z USB itd., a mojej ceny granicznej nie przekracza (230zł a chciałem dać max 300). Co do częstotliwości to zdaję sobie z tego sprawę, jednak wolę mieć na wszelki tą funkcję niż jej nie mieć :) Kiedyś zajmowałem się elektroniką, od połowy studiów systematycznie zarzucałem ją na rzecz informatyki i z czasem drobny sprzęt jak lutownica czy miernik albo mi się zepsuł albo ktoś pożyczył i nie oddał. Teraz chcę wrócić i jestem w dziwnej sytuacji, że nie mam najprostszych rzeczy, ale za to mam bardzo przyzwoity oscyloskop :D