Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hulajnoga elektryczna SXT 1000w - traci moc

Krystianstockholm 19 Jul 2012 18:05 11679 9
    Krystianstockholm
    Level 9  
    Witam wszystkich .
    Jestem tu nowy i nie mam pojecia o elektryce czy elektronice.

Jak w/w hulajnodze po 10-15 minutach jazdy traci moc , natoomiast diody kontrolne pokazuja stan akumulatora ze jest wpelni naladowany.Zastanawia mnie fakt ze silnik nie jest goracy a jedynie lekko cieply i po odczekaniu kilkunastu minut nabiera ponownie mocy (bez ladowania) , akumulator sklada sie z trzech mniejszych
    12V x 3 =36V nietety niewiem ile amperow.To sa objawy po pierwszym pelnym 8 godzinnym ladowaniu zalecane przez producenta .Ten maly pojazd ma zadziwiajaca moc jak mala rakieta az strach jechac na pelnym gazie , uprzejmie prosze o pomoc
  • Helpful post
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Przede wszystkim naładuj porządnie akumulatory. Potem zmierz po kolei, może któryś jest padnięty. Jeśli nie, to może sterownik się przegrzewa. Na razie można tylko zgadywać.
    Jak te akumulator są ładowane? Osobno z 12V, czy w pakiecie z 36?
    Krystianstockholm
    Level 9  
    Akumulatory sa ladowane w pakiecie. Nie posiadam miernika lecz gdyby ktos polecil jakis to zakupie .Jutro wieczorem sprawdze czy grzeje sie sterownik.Dziekuje za szybka odpowiedz.
  • Helpful post
    Błażej
    Kup dowolny tani miernik i wystarczy do takich pomiarów. Akumulatory przydałoby się choć raz naładować osobno z 12V prostownika. Podejrzewam, że są niedoładowane.
    Krystianstockholm
    Level 9  
    Dzis wyszlo slonce wiec moglem przetestowac hulajnoge poraz kolejny.Nasmarowalem lancuch,wyregulowalem hamulce ktore to stawialy lekki opor , wyregulowalem tylne kolo ktore nie bylo ustawione symetrycznie wzgledem osi jak i lancuch nie zachodzil na zebatke silnika prawidlowo i symetrycznie .Teraz napewno jedzie i ciszej i luzniej ,odrazu dalo sie zauwazyc ze bledy regulacyjne mialy wplyw na jazde. Oczywiscie moc zaczela spadac podobnie choc pozniej i zdecydowanie lagodniej , kiedy moc zaczela spadac sprawdzilem temperature silnika i sterownika. Silnik cieply lecz nie goracy natomiast sterownik wydawal sie byc ciplejszy od silnika.Nie wiem w jakich zakresach temperatur pracowac powinien sterownik ale jak na test dotykowy reka wydawal sie byc zbyt cieply. Na dzien dzisiejszy nie mam jeszcze miernika , kupie przez internet w najblizszych sklepach nie znalazlem , z prostownikiem bedzie gorzej ale to dopiero po badaniu bateri bedzie mozna stwierdzic czy jest potrzebny.Czy jest jesli na wlasne ryzyko przeniose sterownik wbrew zaleceniom na zewnetrzna przednia scianke , wystarczy to czy sa lepsze sposoby chlodzenia sterownika?
    Błażej
    Jeśli spokojnie można dotknąć go ręką, to nic złego mu się nie dzieje. Zajmij się bateriami.
    Krystianstockholm
    Level 9  
    Napewno zajme sie sprawdzeniem baterii.Mozna dotknac go reka spokojnie .A moze ta mala ladowarka nie jest najodpowiedniejsza ?W zapewnwe niedalekiej przyszlosci chcialbym zakupic taka 36V 8Ah http://www.powerstream.com/p/QQE288-4CH41.pdf Hulajnoga elektryczna SXT 1000w - traci moc mam jeszcze jedno pytanie , jak bede sprawdzal baterie to czy przewody ktorymi sa polaczone nalezy rozlaczyc czy moze nie? Hulajnoga elektryczna SXT 1000w - traci moc
    Błażej
    Nie trzeba.
    Krystianstockholm wrote:
    .To sa objawy po pierwszym pelnym 8 godzinnym ladowaniu zalecane przez producenta

To mi brzmi słabo. Podłącz ładowarkę na 12 - 24 godziny i niech się spokojnie ładuje.
    Krystianstockholm
    Level 9  
    Wykonalem pomiar , baterie osobno maja 13,7 V a razem 41 V.Pomiar wykonany chwile po odlaczeniu ladowarki.
    hulajnogi
    Level 2  
    Krystianstockholm - akumulator hulajnogi elektrycznej SXT 1000W Turbo trzeba na samym początku sformować. Akumulator formuje się tak jak kiedyś wszystkie telefony komórkowe, czyli rozładowujemy akumulator i ładujemy do pełna (ładowanie powinno trwać minimum 8 godzin, ale nie dłużej jak dobę). To bardzo ważne. Po 2-3krotnym ładowaniu/rozładowaniu, akumulator ma już normalną, pełną pojemność.

Oryginalnie akumulatory SXT sa już naładowane.

Co robić z akumulatorem, aby służył jak najdłużej, jest napisane w instrukcji obsługi.