Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TestoTesto
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw serwisowy serwisanta :)

19 Lip 2012 20:39 3776 19
  • Poziom 15  
    witam,
    Zapytanie do serwisantów sprzętu komputerowego, podczas wyjazdu do klienta dobrze mieć pełen arsenał akcesoriów/sprzętu który umożliwia bądź pomaga w rozwiązaniu problemów sprzętowych. Jakie akcesoria/sprzęt/narzędzia dobrze jest mieć ze sobą. Zrobiłem wstępną listę ale fajnie by było gdyby ktoś jeszcze coś dorzucił z czego sam korzysta a co okazuje się pomocne lub niezbędne:

- Laptop
    -Tester kabli Rj45, Rj11
    -Adapter IDE SATA na USB (3,5 2,5 cala dyski na usb)
    -Dysk przenośny 160GB + pendrive 4GB
    -Pasta termoprzewodząca do procków
    -Sprężone powietrze
    -Pamięć RAM, SD, DDR, DDR2, DDR3
    -Router DSL, ADSL
    - Switch
    - patchkordy
    - wtyczki RJ45 rzecz jasna
    - Zaciskarka
    -kabel usb drukarka,
    -tester napięć zasilacza
    -osobny sprawny zasilacz

co jeszcze?
  • TestoTesto
  • Poziom 43  
    Płyty CD i jakiś USB z programami diagnostycznymi, OS w wersji liveCD, kilka pustych CD-R i DVD+-R.
    Multimetr.
    HDD 2,5 i 3,5.
    i wiele innych

i najważniejsze:

wiedza jak to wszystko użyć... ;-)

• Poziom 31  
    Multimetr, płytki z jakimś softem diagnostycznym, wkrętak, jakieś procki, karty na agp, pci i pcie
  • TestoTesto
  • Spec od komputerów
    > HDD 2,5 i 3,5.

Wystarczy jeden + stosowny adapter.
  • Poziom 43  
    Nie wystarczy...
    Spróbuj wsadzić np 3,5 do laptopa ;-)
    lub nawet 2,5 sata do laptopa z 2,5 ATA.
  • Poziom 15  
    nie poruszałem tematu oprogramowania bo to nie ten dział ale jak już przy tym jesteśmy to z czego korzystacie?
    Poza tym zostaje temat możliwości wykorzystania darmowego oprogramowania do celów komercyjnych - orientuje się ktoś jak to z tym jest?
    Jeżeli program jest freeware to czy mogę go użyć na potrzeby serwisu u klienta ?
  • Poziom 43  
    Chodzi ci o prawo skarbowe, czy o mozliwość użycia?
    Generalnie po wyjściu od klienta nie powinno pozostać po tobie żadne oprogramowanie, tylko sprawny sprzęt i zadowolony klient.
  • Spec od komputerów
    :arrow: artaa
    Adapter + tasma ata/sata i wszystko podlaczysz :-)
  • Poziom 15  
    Chodzi mi o prawa autorskie i wykorzystywanie programu do celów zarobkowych na ten dany moment kiedy jest naprawiany sprzęt
  • Poziom 43  
    To zależy co napisał autor programu w licencji, jeśli free for all to OK, jeśli tylko dla użytku osobistego to nie bardzo.
  • Poziom 17  
    Dodam od siebie że jeszcze przydaje się, przejściówki kabli zasilających[molex>>sata] i różne kombinacje.
    Rękawiczki ESD jak by ktoś chciał ;-)
    jakie pincety malutkie[najlepiej też esd]
    oczywiście zestaw dobrych śrubokrętów.

Miniwkrętarka również spełnia swoją rolę.

-przejściówka ps2/usb
    -nowe baterie cr2032
  • Poziom 15  
    artaa napisał:
    To zależy co napisał autor programu w licencji, jeśli free for all to OK, jeśli tylko dla użytku osobistego to nie bardzo.

No właaaśnie o to pytam:)
    Ponieważ często jest niby freeware, ale gdzieś tam zdarza się, że jest dopisane tylko do zastosowań nie komercyjnych :)
  • Poziom 28  
    Ja bym dodał od siebie również tester zasilaczy komputerowych, izopropanol do czyszczenia CD/DVD, Zestaw śrubek bo często u klientów wszystko wisi, opaski zaciskowe do upinania przewodów. Odkurzacz akumulatorowy bo takie coś można zobaczyć - syf w kompie - osobiście robiłem to zdjęcie.
    Olej teflonowy do "regeneracji i wyciszania wentylatorów" I jakieś wentylatory w skrzynce do montażu sprzedawane z marżą oczywiście.

• Poziom 31  
    Zapomniałem o karcie diagnostycznej 2 cyfrowej ;)
    Jeśli coś pomaga ;D
  • Poziom 28  
    A gdzie napęd DVD ?
    Jeśli poruszasz się samochodem to podstawą jest kilka zasilaczy ATX różnej mocy, będziesz miał pecha i jednego dnia "zużyjesz" 5 sztuk, do tego kable zasilające i stary zasilacz atx do crash-testów :]
    Inna pomocna rzecz to zasilacz regulowany albo kilka w różnych zakresach żeby mieć "pokrycie" w skali 3,5-30V do różnych urządzeń + zestaw uniwersalnych końcówek do nich.
    No i na koniec zestaw każdego serwisanta czyli mini-wkrętarka + przedłużka 12cm + bity, przykładowo : http://allegro.pl/komplet-bitow-100szt-bity-do-wkretarki-i2477376215.html i rozkręcasz wszystko. Kiedyś trafiłem na obudowę compaq skręcona na gwiazdki.

Zresztą na wszystko się nie przygotujesz, kiedyś podłączając nowy zasilacz do spalonego kabla zasilającego wywaliło WLZ 125A i dzięki temu że w pobliżu był sklep to blok był bez prądu przez niecałą godzinę :] Tak że zestaw bezpieczników różnego typu też czasem się przydaje :]
  • Poziom 15  
    ozy2001 napisał:
    Ja bym dodał od siebie również tester zasilaczy komputerowych, izopropanol do czyszczenia CD/DVD, Zestaw śrubek bo często u klientów wszystko wisi, opaski zaciskowe do upinania przewodów. Odkurzacz akumulatorowy bo takie coś można zobaczyć - syf w kompie - osobiście robiłem to zdjęcie.
    Olej teflonowy do "regeneracji i wyciszania wentylatorów" I jakieś wentylatory w skrzynce do montażu sprzedawane z marżą oczywiście.

Odkurzacz akumulatorowy jest zbędny kiedy masz sprężone powietrze z taką cienką rureczką - wszędzie tym dojdziesz i idealnie przedmuchasz a odkurzaczem to kiepsko.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Odkurzacz akumulatorowy jest zbędny kiedy masz sprężone powietrze z taką cienką rureczką - wszędzie tym dojdziesz i idealnie przedmuchasz a odkurzaczem to kiepsko.
    Odkurzacz na pierwszy rzut, żeby nie wdychać kurzu, a sprzężone powietrze jako "wspomagacz".

Przyda się jeszcze pojemnik/torba na te wszystkie narzędzia.
  • Poziom 28  
    sliderps napisał:
    ozy2001 napisał:

A weź sobie zobacz zdjęcie które udostępniłem w poście. Gdybyś zaczął to dmuchać, to raczej brakło by ci tego powietrza w puszcze, a Ty sam po jakimś czasie dostałbyś choroby zawodowej na którą cierpią głównie górnicy...

Nie mówię, że zawsze jest potrzebny odkurzacz, ale są przypadki kiedy trzeba będzie go użyć - możesz poprosić klienta o użyczenie sprzętu. Możesz też iść na żywioł i psikać tą puszeczką zostawiając kórz w pomieszczeniu gdzie naprawiasz komputer. W przypadku serwisu u klienta - dla mnie to jest nie do przyjęcia zostawiać bajzel...

Jak ktoś już wcześniej zauważył - to co pod ręką ma być - niech będzie w skrzynce. Ja posiadam takową - znajdziesz na Allegro szukając: SKRZYNKA NARZĘDZIOWA RUCHOMY WARSZTAT. Ma kółeczka i nie trzeba jej nosić. Oczywiście - schody czasem się trafią. Z modyfikacji polecam założyć kółeczka kauczukowe - nie słychać tak toczenia się...

Jeśli umiesz ustawiać anteny TV / SAT to i miernik sygnału może ci się przydać. Do mnie często dzwonią, czy nie ustawiam takowych anten, a i owszem ustawiam i nawet cały zestaw zamontuję, bo w tych czasach każdy grosik się liczy ;)

I jeszcze reklama - własna wizytówka z kalendarzykiem. Najlepiej zostawić kilka. A w okolicach jesieni mieć już przygotowane na następny rok. Na jakości nie oszczędzać, bo porządny kalendarzyk ląduje w portfelu, a papierowy co się wyciera - w śmieciach ;)
  • Poziom 15  
    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Temat można zamknąć.