Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aristo smart 360 - Wymiana procesora czy trzeba wymieć również wentylator ?

daniel1666 19 Lip 2012 21:43 1800 2
  • #1 19 Lip 2012 21:43
    daniel1666
    Poziom 13  

Witam
    Sprawa przedstawia się następująco zaktualizowałem BIOS do najnowszej wersji w swoim kilkuletnim Aristo smart 360 ramu mam 2 GB więc w sam raz. Skoro zaktulizowałem BIOS to nie powinno być kłopotu z obsługą lepszego procesora mój obecny to Celeron M 530 Link
    Chciałbym się przestawić na Intel Core2 Duo T5250 Link wygrzebałem z internetu że w późniejszych seriach smart 360 był montowany z takim procesorem. Chipset na płycie to vn896 Link.
    I w związku z tym mam kilka pytań :
    1) Czy ten laptop będzie dobrze współpracował z tym procesorem T5250 i czy jest jakaś strona na której można sprawdzić listę obsługiwanych procesorów (producenci płyt głównych do komputerów stacjonarnych podają takie informacje) Aristo podaje bardzo ogólnikowe Link
    2) Czy po wymianie procka na mocniejszy trzeba zmieniać wentylator ?
    3) Czy radiator od procesora w laptopie jest przyklejony czy tak samo jak w stacjonarnym smaruje się go pastą termoprzewordzącą ?

Poniżej zamieszczam zdjęcie z wnętrza laptopa i zrzuty z Everest

Aristo smart 360 - Wymiana procesora czy trzeba wymieć również wentylator ? Aristo smart 360 - Wymiana procesora czy trzeba wymieć również wentylator ?

0 2
  • #2 19 Lip 2012 23:24
    ebry
    Poziom 30  

Jeżeli chcesz wymienić wentyl na "lepszy" to będziesz musiał sam go zaprojektować. Co do "przyklejonego" radiatora, to nie spotkałem nigdy czegoś takiego i o takiej teorii nigdy nie słyszałem. Czasami pasta jest tak wyschnięta, że może się wydawać że jest przyklejona, ale to nadal jest tylko pasta, nie klej.

0
  • #3 20 Lip 2012 22:24
    daniel1666
    Poziom 13  

Sprawdziłem jeszcze jedną sprawę jak to jest w końcu z tą kompatybilności T5250 ma socket 478 a ja mam socket 479 wyczytałem na Wikipedii Link o jakiś przejściówkach chipset VN896 teoretycznie obsługuje Intel Core 2 duo . Cóż z tego że procek będzie pasował fizycznie ale czy ruszy ??
    Poniżej zrzut z Everesta

0
  Szukaj w 5mln produktów