Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer Meteor 2 - Jak otworzyć silnik

kasztan1980 19 Lip 2012 21:55 4939 3
  • #1 19 Lip 2012 21:55
    kasztan1980
    Poziom 2  

Witam,
    odkurzacz zaczął głośno chodzić, poszukałem w internecie i wyszło, że może coś się stało z łożyskiem lub turbiną. Po rozebraniu obudowy odkurzacza udało mi się wyjąć silnik i przez obudowę na górze (gdzie po środku jest otwór i nakrętka 13mm) widzę, że turbina jest popękana. Natomiast nie mam pojęcia jak tą obudowę silnika rozebrać - ona jest nasadzana? Czy trzeba najpierw odkręcić tą nakrętkę? (to drugie niestety mi się na razie nie udaje).

Proszę o pomoc.

0 3
  • #2 20 Lip 2012 00:47
    black.jack98
    Poziom 17  

Witam. Najpierw nakretka na osi przy turbinie a po jej zdemontowaniu cztery szpilki które trzymają cały silnik. Z tego co się dowiedziałem w sklepie z AGD to Zelmer dał ciała montując w tym modelu silniki made in china. Sam tego doświadczyłem będąc zmuszony wymienić wirnik z powodu zwarcia na komutatorze. Pozdrawiam.

Dodano po 5 [minuty]:

Zapomniałem dodać. Obudowa turbiny jest wprasowana. Trzeba ją rozgiąć i rozpołowić. Ciężko to idzie ale da sie zrobić.

0
  • #3 20 Lip 2012 06:57
    kasztan1980
    Poziom 2  

black.jack98 napisał:

Zapomniałem dodać. Obudowa turbiny jest wprasowana. Trzeba ją rozgiąć i rozpołowić. Ciężko to idzie ale da sie zrobić.

No to chyba z tym mam problem. Tą metalową obudowę z otworem pośrodku trzeba jakoś zdjąć?
    Podważyć od strony zachodzącej na bok silnika?

0
  • #4 20 Lip 2012 08:20
    black.jack98
    Poziom 17  

No widzisz, skleroza nie boli i zadałem sobie trud by rozmontować odkurzacz. Więc tak, ta metalowa obudowa turbiny jest wprasowana na kołnierz silnika. Na tym kołnierzu są cztery wycięcia w które zagniecione są brzegi obudowy. Wyprostuj je i w tedy można powoli zbijać tę obudowę. Ja to zrobiłem domowym sposobem przy pomocy płaskiego śrubokręta i małego młoteczka. Cierpliwie uderzaj dookoła i zacznie się zsuwać. Uwaga na to by mocno się nie przechyliła bo się zakleszczy.

0