Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku

19 Lip 2012 22:29 3442 24
  • Poziom 9  
    Witam,

W ostatnim czasie podczas próby połączenia ze sobą dwóch partycji, udało mi się stracić dostęp do wszystkich czterech partycji które posiadam. Masa danych, prawie 600 gb. W tym zdjęcia i dokumenty. Problem w tym że fizycznie nie ma dostępu do 3 partycji, czwarta figuruje jako miejsce nieprzydzielone. Ostatnia wyrzuca błąd. Próba odpalenia przez ubuntu daje podobne efekty. Testdisk pokazuje tylko jedną partycję, dmde wyrzuca partycję i miejsce nieprzydzielone. Bardzo proszę o pomoc, oraz informację czego potrzebujecie aby tej pomocy udzielić.
  • Poziom 9  
    Problem w tym ze powinny być 4. Wszystkie 600 i parę, zawiera jakieś fragmentaryczne dane.
  • Specjalista HDD Recovery
    A w jaki sposób inaczej chcesz wiedzieć, która jest tą poszukiwaną ? Czarna kula i magia Harry Potera ?
  • Poziom 9  
    Próbowałem korzystać jeszcze z kamienia filozoficznego i kart tarota - fakt, głupie pytanie. Źle się wyraziłem. mam na myśli czy ta właściwa musi mieć w 100% identyczną strukturę?
    Najlepiej jeśli odzyskasz jakiś plik i sprawdzisz czy jest sprawny w ten sposób można dojść czy to ta. Ale jest opcja jeśli np były zmniejszane zwiększane partycje przez programy (dla idiotów), które dublują wpisy i w ten sposób potem masz tysiące partycji po fragmentach, które nijak mają się do odnoszenia się do prawdziwych danych to może być problem.
  • Poziom 9  
    Okazuje się że po przejrzeniu pierwszych czterech, każda zawiera po parę plików, bądź fragmentów (przy dużych plikach). Szukam dalej, chyba, że jest to syzyfowa praca. Jakieś wskazówki?
  • Poziom 9  
    Mam jedną, w dodatku najmniej istotną. Teraz pytanie o odzysk - jak odzyskiwać pliki? plik po pliku? Czy płacić za pełną wersję, ew jakimś innym narzędziem?
  • Poziom 9  
    Mam kolejny smaczek - starsza wersja dmde znalazła trochę inny podział partycji. Jak to możliwe? Skanować jeszcze raz?
  • Poziom 9  
    Nieaktualne. Wyniki skanowania podobne. Po prostu przy wykrywaniu partycji pokazał cztery partycje (jedną określił jak wcześniej, ntfs) i trzy miejsca nieprzydzielone.

BTW. Kopiować dane plik po pliku? Czy może jest jakaś metoda by ściągać chociaż katalogi? Ew. Czy da się jakoś przywrócić tą odkrytą już partycję do użytku?
    Jeśli MFT jest uszkodzone to modyfikacje próby jego naprawy są niebezpieczne więc lepiej najpierw odzyskać zabezpieczyć dane. A najsprawniejsza i najszybsza metoda jest odzysk format i przywrócenie, jeśli tylko jest możliwość odzysku. Naprawy nie dość, że wymagają czasu, wiedzy i dużo pracy czasem nie udają się.

Filmik umieszczony przez kolegę linuks pokazujący jak się odzyskuje więcej niż jeden plik w DMDE.

• Spec od komputerów
    Testdisk odzyskuje katalogi ,ale w tym przypadku to się może nie udać. Spróbować nie zaszkodzi.
  • Poziom 9  
    proszę o więcej informacji - jak odzyskać katalogi? przejrzenie tyle partycji jest niemal niewykonalne - samo załadowanie się danych to co najmniej 7 minut, do tego sprawdzenie czy pliki są uszkodzone, w przypadku 660 i paru woluminów zajmie mi ok 3000 minut - przy dobrych wiatrach. Czyli jakieś 50 godzin roboczych. Cały tydzień...
  • Spec od pamięci masowych
  • Poziom 9  
    i jeszcze taka ciekawostka - testdisk znalazł jedną partycję ntfs i z poziomu testdiska (testdisku?) jest do niej dostęp. Z windy i dosu niekoniecznie. Da się jakoś odzyskać tą jedną w całości?
  • Pomocny post
    Specjalista HDD Recovery
    Dostęp to nie wszystko jeszcze jest kwestia czy ten fragment jest tym prawidłowym i wskazuje pełne ciągi prawidłowych plików. Tak samo w DMDE jeśli znajdziesz prawidłowy ciąg plików i wolumin można go wstawić.
  • Poziom 9  
    No więc właśnie. Sytuacja wygląda tak
    Dmde znalazło ok 700 woluminów, z których 2 wyglądają na całkiem sprawne, a testdiskiem jeszcze jedną, kolejną. W związku z tym mam pytanie - jak mogę je skopiować w całości bądź przywrócić. Tak jak kolega wyżej pisał - jak mogę z dmde te woluminy przywrócić? Kopiowanie paru plików za pomocą wersji bezpłatnej jest udręką, w związku z tym myślę nad jakąś płatną aplikacją - tylko pytanie czy te pieniądze przeznaczyć na dmde czy coś innego... Wtedy brakowało by jeszcze jednej i może byłaby jakaś kolejna metoda. Coby dane z tej ostatniej odzyskać.
  • Pomocny post
    Specjalista HDD Recovery
    Rozmawiamy o gruszkach na wierzbie. Skąd mamy wiedzieć w twoim przypadku jaki jest stan tego co już znalezione. To jest skomplikowane uszkodzenie więc nie da się od tak pstryk i już. Trzeba by to analizować to dokładnie. Najpierw upewnij się że daną wersja programu uzyskasz co chcesz a potem kupuj.