Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku

19 Lip 2012 22:29 3442 24
 • Poziom 9  
  Witam,

  W ostatnim czasie podczas próby połączenia ze sobą dwóch partycji, udało mi się stracić dostęp do wszystkich czterech partycji które posiadam. Masa danych, prawie 600 gb. W tym zdjęcia i dokumenty. Problem w tym że fizycznie nie ma dostępu do 3 partycji, czwarta figuruje jako miejsce nieprzydzielone. Ostatnia wyrzuca błąd. Próba odpalenia przez ubuntu daje podobne efekty. Testdisk pokazuje tylko jedną partycję, dmde wyrzuca partycję i miejsce nieprzydzielone. Bardzo proszę o pomoc, oraz informację czego potrzebujecie aby tej pomocy udzielić.
 • Poziom 9  
  Problem w tym ze powinny być 4. Wszystkie 600 i parę, zawiera jakieś fragmentaryczne dane.
 • Specjalista HDD Recovery
  A w jaki sposób inaczej chcesz wiedzieć, która jest tą poszukiwaną ? Czarna kula i magia Harry Potera ?
 • Poziom 9  
  Próbowałem korzystać jeszcze z kamienia filozoficznego i kart tarota - fakt, głupie pytanie. Źle się wyraziłem. mam na myśli czy ta właściwa musi mieć w 100% identyczną strukturę?
 • Specjalista HDD Recovery
  Najlepiej jeśli odzyskasz jakiś plik i sprawdzisz czy jest sprawny w ten sposób można dojść czy to ta. Ale jest opcja jeśli np były zmniejszane zwiększane partycje przez programy (dla idiotów), które dublują wpisy i w ten sposób potem masz tysiące partycji po fragmentach, które nijak mają się do odnoszenia się do prawdziwych danych to może być problem.
 • Poziom 9  
  Okazuje się że po przejrzeniu pierwszych czterech, każda zawiera po parę plików, bądź fragmentów (przy dużych plikach). Szukam dalej, chyba, że jest to syzyfowa praca. Jakieś wskazówki?
 • Poziom 9  
  Mam jedną, w dodatku najmniej istotną. Teraz pytanie o odzysk - jak odzyskiwać pliki? plik po pliku? Czy płacić za pełną wersję, ew jakimś innym narzędziem?
 • Poziom 9  
  Mam kolejny smaczek - starsza wersja dmde znalazła trochę inny podział partycji. Jak to możliwe? Skanować jeszcze raz?
 • Poziom 9  
  Nieaktualne. Wyniki skanowania podobne. Po prostu przy wykrywaniu partycji pokazał cztery partycje (jedną określił jak wcześniej, ntfs) i trzy miejsca nieprzydzielone.

  BTW. Kopiować dane plik po pliku? Czy może jest jakaś metoda by ściągać chociaż katalogi? Ew. Czy da się jakoś przywrócić tą odkrytą już partycję do użytku?
 • Specjalista HDD Recovery
  Jeśli MFT jest uszkodzone to modyfikacje próby jego naprawy są niebezpieczne więc lepiej najpierw odzyskać zabezpieczyć dane. A najsprawniejsza i najszybsza metoda jest odzysk format i przywrócenie, jeśli tylko jest możliwość odzysku. Naprawy nie dość, że wymagają czasu, wiedzy i dużo pracy czasem nie udają się.

  Filmik umieszczony przez kolegę linuks pokazujący jak się odzyskuje więcej niż jeden plik w DMDE.

 • Spec od komputerów
  Testdisk odzyskuje katalogi ,ale w tym przypadku to się może nie udać. Spróbować nie zaszkodzi.
 • Poziom 9  
  proszę o więcej informacji - jak odzyskać katalogi? przejrzenie tyle partycji jest niemal niewykonalne - samo załadowanie się danych to co najmniej 7 minut, do tego sprawdzenie czy pliki są uszkodzone, w przypadku 660 i paru woluminów zajmie mi ok 3000 minut - przy dobrych wiatrach. Czyli jakieś 50 godzin roboczych. Cały tydzień...
 • Spec od pamięci masowych
 • Poziom 9  
  i jeszcze taka ciekawostka - testdisk znalazł jedną partycję ntfs i z poziomu testdiska (testdisku?) jest do niej dostęp. Z windy i dosu niekoniecznie. Da się jakoś odzyskać tą jedną w całości?
 • Pomocny post
  Specjalista HDD Recovery
  Dostęp to nie wszystko jeszcze jest kwestia czy ten fragment jest tym prawidłowym i wskazuje pełne ciągi prawidłowych plików. Tak samo w DMDE jeśli znajdziesz prawidłowy ciąg plików i wolumin można go wstawić.
 • Poziom 9  
  No więc właśnie. Sytuacja wygląda tak
  Dmde znalazło ok 700 woluminów, z których 2 wyglądają na całkiem sprawne, a testdiskiem jeszcze jedną, kolejną. W związku z tym mam pytanie - jak mogę je skopiować w całości bądź przywrócić. Tak jak kolega wyżej pisał - jak mogę z dmde te woluminy przywrócić? Kopiowanie paru plików za pomocą wersji bezpłatnej jest udręką, w związku z tym myślę nad jakąś płatną aplikacją - tylko pytanie czy te pieniądze przeznaczyć na dmde czy coś innego... Wtedy brakowało by jeszcze jednej i może byłaby jakaś kolejna metoda. Coby dane z tej ostatniej odzyskać.
 • Pomocny post
  Specjalista HDD Recovery
  Rozmawiamy o gruszkach na wierzbie. Skąd mamy wiedzieć w twoim przypadku jaki jest stan tego co już znalezione. To jest skomplikowane uszkodzenie więc nie da się od tak pstryk i już. Trzeba by to analizować to dokładnie. Najpierw upewnij się że daną wersja programu uzyskasz co chcesz a potem kupuj.