Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux - EWF 1455- wymiana amortyzatorów.

ANDRZEJ DOMARADZKI 19 Lip 2012 22:33 3566 4
  • #1 19 Lip 2012 22:33
    ANDRZEJ DOMARADZKI
    Poziom 17  

Witam. Czy ktoś wymieniał już w/w pralce amortyzatory ? Jak wykonać to praktycznie ? Obudowa pralki jest w dwóch częściach, a dół zabudowany.
    Proszę o uwagi praktyczne. Pozdrawiam Andrzej.

1 4
  • #2 24 Lip 2012 22:21
    ANDRZEJ DOMARADZKI
    Poziom 17  

Witam. Czy na prawdę nikt nie rozbierał tego modelu pralki ??? Nie chce mi się wierzyć.Proszę o mobilizację i odpowiedz.Andrzej

1
  • #3 24 Lip 2012 22:31
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Ściągasz tył i widzisz amortyzatory, w czym problem? ;)

2
  • Pomocny post
    #4 24 Lip 2012 23:01
    peter falk
    Specjalista AGD

Pod zaślepkami 521 z obu stron tylnej części obudowy są wkręty z łbem 8 - wykręcasz je, z tyłu są 3 takie same wkręty na dole obudowy - wykręcasz je, zdejmujesz blat - wkręty bodajże torx pod blatem z tyłu obudowy pralki, jak zdejmiesz blat - zobaczysz po środku po brzegach przeważnie zółte wkręty z łbem 7 do odkręcenia - 2 od strony tyłu pralki, uwalniasz z zaczepu wkrętakiem uchwyt elektrozaworu 541 - odkładasz go na bok - zachodzisz pralkę od tyłu, pociągasz tył obudowy do siebie - i pralka jest twoja :D Electrolux - EWF 1455- wymiana amortyzatorów.

3
  • #5 25 Lip 2012 22:27
    ANDRZEJ DOMARADZKI
    Poziom 17  

Witam. No i wszystko jasne dzięki fachowej pomocy kol.peter falk. Tak powinna wyglądać pomoc kol.marhari. Moje wątpliwości powstały po zdjęciu górnego blatu obejrzeniu rysunku sekcji Housing 001 ze strony sklepu z częściami zamiennymi Electrolux.pl. Widać obudowę z dwóch części w kształcie "U". Chodziło mi czy przód, czy tył jest odejmowany. Wymieniając grzałkę w podobnej budowy pralce, ale Bosch,
    konkretnie WLX20460 odejmowałem przód i stąd ta rozterka.Kol.peter falk wyjaśnił to krótko,fachowo bez zbędnych uszczypliwości.Dzięki. Andrzej

0