Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogranicznik napięcia z 7,2V na 6V - Modelarstwo

20 Lip 2012 02:21 1229 2
 • Poziom 2  
  Dzień Dobry. Chciałbym zrobić ogranicznik napięcia (jak w temacie) z 7,2V do 6V (taki uBEC) do mojego regulatora modelarskiego tamiya TEU-101 BK. Wiem że można kupić taki układ ale one są przeważnie na wartość wyjściową w okolicach 4,8-5,2V, a ja potrzebuję konkretnie na 6V. Kupno nie wchodzi również w grę ponieważ nie o to mi się rozchodzi. Z elektroniką dopiero zaczynam, wprawdzie już troszeczkę poznałem "z czym to się je" ale prosiłbym o kompletną pomoc ponieważ w tym temacie (ogranicznik napięcia) jestem akurat zieloniutki jak trawa na wiosnę, w szczególności prosiłbym o jakiś schemat układu oraz rozpiskę części jeśli łaska i o najlepiej jakąś łopatologiczną metodę wykonania ;).Z tego co widziałem wykonanie czegoś "takiego" kosztuje grosze, czym bardziej jestem zadowolony, ponieważ nie ukrywam że oprócz radości z wykonania czegoś własnymi rękoma, liczę się również z kosztami ;D. Wiem również że jest sporo tematów o takich "ogranicznikach" na forum, ale są to tylko tematy o 24-12V, a jak wcześniej już pisałem, jestem w tym zielony i nie wiem czy tak samo to wygląda przy ciut mniejszym woltażu.

  Proszę bardzo o pomoc.
  Z góry wielkie dzięki. ;)
  Pozdrawiam.
  Łukasz.
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Napisz jeszcze,jaki szczytowy prąd pobiera odbiornik przez ten regulator. Z doświadczenia wiem, że to może być duża wartość.
  Ale chyba najkorzystniej byłoby wstawić dwie diody szeregowo (o prądzie większym niż pobierany) w obwód zasilania regulatora.
 • Poziom 2  
  Przepraszam ale jeśli o chodzi o prąd odbiornika to nie orientuje się, jest to zestaw Kyosho Perfex KT-3DX wraz z serwer, a max prąd regulatora to 60A. Tylko że ja potrzebuje ogranicznik pomiędzy regulatorem a odbiornikiem, więc co w tym przypadku pomogą mi diody w obwodzie zasilania regulatora? Przepraszam jeśli źle myślę, proszę mnie nie zrozumieć źle ale dopiero zaczynam :D
  Dodam jeszcze że odbiornik do chwili obecnej jest zasilany poprzez regulator tym samym prądem jaki dostaje od baterii czyli 7,2V ale serwo zaczyna szaleć, dlatego żeby nic nie spalić w przyszłości chciałbym taki ogranicznik właśnie zbudować.
  Dzięki wielkie za zainteresowanie ;).
  Pozdrawiam.