Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II - wymiana skrzyni biegów

20 Lip 2012 08:46 19448 7
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich. Zakupiłem Lagunę z 2002 roku z silnikiem 1,8 16V. Niestety z okolic skrzyni biegów słychać jakby szum podczas jazdy przy dodawaniu gazu (najbardziej wtedy gdy przeguby są obciążone), na biegu jałowym nie słychać nic. Postanowiłem wymienić olej w skrzyni, podczas spuszczania okazało się, że był prawie jak woda. Zalałem świeżego ale bez zmian, nadal szumi. Wydaje mi się, że mechanizm różnicowy ma za duży luz. I tu moje pytanko, czy lepiej założyć drugą skrzynię używkę czy wymienić sam mechanizm różnicowy. No chyba, że ktoś ma inną propozycję, że to może być coś innego, bo ja jeszcze podejrzewam łożysko oporowe ale to i tak trzeba skrzynię zdjąć.
  • Poziom 13  
    Używana skrzynia będzie tańsza niż mechanizm różnicowy, i mniej roboty z wymianą skrzyni w całości.
  • Poziom 10  
    Zgadzam się z przedmócą, łożysko podpory półosi aczkolwiek warto też sprawdzić przeguby bo one lubią także się popsuć, sprawdz przy pełnym skręcie pierw w lewo potem w prawo (do oporu) i ruszaj powoli do przodu i nasłuchuj czy coś się zmienia i tak samo na wstecznym w obie strony.
  • Poziom 16  
    Odebrałem auto od lakiernika bo musiałem zderzak pomalować. Przeguby sprawdzone metodą "w lewo w prawo" ;) Tu jest wszystko ok. Zauważyłem, że doszedł jeden objaw który wcześniej nie występował, po wciśnięciu sprzęgła jak się auto toczy zaczyna być słychać troszkę szum. I jadąc na przykład na 3 biegu, po dopchnięciu dźwigni jakby głębiej to wtedy szum się zwiększa.
    Podniosłem przód auta i kolega słuchał w kanale jak rozpędziłem na 3 biegu i szum dochodzi ze skrzyni. Ale przed zakupem używanej sprawdzę przeguby i łożysko.
    Dzięki za podpowiedzi.
  • Poziom 16  
    Wracam do tematu bo w końcu wziąłem się za tą nieszczęsną lagunę ;) Wymieniam skrzynię na używaną. Nie było tabliczki z numerem ale w serwisie podali mi numer po numerze VIN. Moje pytanie jest następujące. Numer mojej skrzyni to JR5 008 C189880. Serwisant powiedział, że podobno najważniejsza jest pierwsza część JR5. Ale znalazłem skrzynię JR5 103 i nie wiem czy to będzie to samo. Czy ktoś może wie coś dokładniej na ten temat? Nie ukrywam że te skrzynie JR5 008 są praktycznie mało osiągalne ;)

Dodano po 4 [minuty]:

Już zdążyłem sprawdzić na allegro, JR5 to za mało 008 też musi być. JR5 ma też m.in. twingo i clio a to na pewno nie będzie pasować.
  • Poziom 11  
    Model skrzyni to za mało, wyznacznik, te trzy cyfry, jest bardzo ważny bo determinuje konkretne przeznaczenie skrzyni... jej przełożenia dopasowane do konkretnego auta, wersji silnikowej. Oczywiście zdarza się, że skrzynie z różnymi wyznacznikami można zastosować do tego samego auta (z konkretnym wyposażeniem).
  • Poziom 29  
    Miałem już do czynienia z peugotem partnerem który miał skrzyń nie wiadomo od czego
    Silnik 1,9D a ze świateł nikt nie ma szans
    "Skutek uboczny" to V-max 100km/h
    Kup taką jaka ma być jak chcesz inną
    Może wystarczy tylko łożyska na dyferencjale wymienić w starej ??
    Często pomaga