Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia e72 - Telefon tylko zawibruje, soft phoenixem idzie ale nie do końca

20 Lip 2012 08:48 2559 12
  • Poziom 12  
    Witam. Dostałem kolejny telefon do naprawy: Nokia E72. Telefon po włączeniu tylko zawibruje, po podłączeniu do komputera słychać w nokii charakterystyczne "piknięcie" tak jak po podłączeniu ładowarki. Phoenixem soft leci do końca, po próbie uruchomienia wyskakuje błąd, jest jeszcze możliwość odratowania tego telefonu? Ewentualnie co mam jeszcze sprawdzić?
  • Poziom 12  
    Dodam jeszcze że telefon normalnie ładuje baterię, po podłączeniu ładowarki telefon po chwili wydaję dźwięk charakterystyczny jak po podłączeniu ładowarki
  • Poziom 38  
    betonmax1 napisał:
    po próbie uruchomienia wyskakuje błąd

Jaki błąd?
  • Poziom 12  
    Flashing finalization failed. Do you like to retry the finalizing?

HRESULT 0x8421001f (-2078212065)

Firmware: Failed to switch phone to correct mode for factory settings using USB.
  • Poziom 40  
    Baterię masz naładowaną dobrze oraz wgrywasz SW poprzez USB z podpiętą ładowarką? Jeśli tak to przez USB SW nie wgrasz softa.
    Musisz poprzez boxa spróbować.
    Potem pozostaje uszkodzona płyta lub coś na niej.
  • Poziom 12  
    Spróbuj wgrać najwyższy soft,być może go zaniżasz...Jeśli to nie pomoże to cyklon i czyszczenie....
  • Poziom 30  
    A wgrywasz z kartą pamięci czy bez karty pamięci, czasami nalezy usunąć plik przy wgrywaniu bez karty pamięci.
  • Poziom 12  
    Wgrywam bez karty pamięci, o jaki plik chodzi??
  • Poziom 38  
    Pewnie o plik z fabryczną zawartością dla karty pamięci. Sprawdź w opcjach: okienko Firmware update -> Options. Jeżeli jest coś na czerwono, to znaczy, że brakuje Ci tego pliku. Możesz go ewentualnie usunąć z listy, żeby program nie próbował go szukać.
  • Poziom 12  
    Usunąłem ten plik do kart pamięci (zaznaczony na czerwono) ale dalej ten sam błąd. Z tego co zrozumiałem to przez kabel USB nie moze przełączyć na odpowiedni tryb
  • Poziom 30  
    A próbowałeś wgrać po dead usb najwyższy z możliwych softów?
  • Poziom 12  
    Tylko po dead usb bo innej opcji nie ma
  • Poziom 20  
    Spróbuj jafem jak nie idzie phoenixem.