Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 2.0HDI 136KM - dziwne zachowanie turbo

20 Lip 2012 11:31 5162 13
  • Poziom 8  
    Mam Peugeota 307sw 136km z 2005r. I nietypowy problem. Turbo w aucie czuć dopiero od 2500... obrotów. ;/ przez pewien czas paliła mi sie pomarańczowa kontrolka (z piorunem w środku). Po jakims czasie kontrolka zgasła, ale problem pozostał. Chodzi o to, że jak energicznie zaczne przyspieszać (powiedzmy od 1500obrotów) to przy 3000obrotów jest lekki zamuł, zawahanie. i przy 4tys. jest to samo. Problem ten nie wystepuje gdy wkrecam samochod na obroty stopniowo. Jak myślicie co to może być, i od czego najlepiej zacząć szukać usterki. Z góry dzieki za odp. pozdrawiam ;)
  • Poziom 42  
    Od rzetelnej diagnostyki.
  • Poziom 8  
    Byłem w ASO nie wiedzą, komputer nic nie wykazał. Byłem u elektryka powiedział mi żebym wymienił czujnik położenia turbosprężarki ale to i tak może czasem nie pomóc bo jest jeszcze milion innych możliwosci.... ;( pytam bo może ktoś już miał taki sam przypadek.
  • Poziom 39  
    Marcin_po2 napisał:
    Byłem u elektryka powiedział mi żebym wymienił czujnik położenia turbosprężarki ale to i tak może czasem nie pomóc bo jest jeszcze milion innych możliwosci....

Marcin_po2 napisał:
    pytam bo może ktoś już miał taki sam przypadek.

Elektryk powiedział że jest "milion możliwości" a ty pytasz o taki sam przypadek - nie wyczuwasz tu jakiejś sprzeczności logicznej? Skoro usterkę może wywołać wiele przyczyn to co ci da jeśli ktoś miał podobną i wymiana jakiejś części mu pomogła? Nic ci nie da. Chcesz wymieniać po kolei póki nie trafisz na uszkodzoną część?
    Nie szukaj na ślepo tylko oddaj auto do diagnostyki aby poznać co tę usterkę wywołuję i zlikwidować jej konkretna przyczynę.
  • Poziom 8  
    Chodzi mi o to, czy przypadkiem ktoś nie miał identycznego problemu ! Jeżeli znalazłby sie ktos taki to prosze o odpowiedz czy rzeczywiście moze to byc ten dziadowski czujnik ;( czy przyczyny szukać gdzie indziej...
  • Poziom 42  
    Ja na tej turbinie żadnego czujnika położenia nie widziałem... Napisałem o rzetelnej diagnostyce a nie odczytaniu i skasowaniu błędów przez byle wymieniacza części
  • Poziom 8  
    Pisząc ASO myślałem o rzetelnej diagnostyce...
  • Moderator Samochody
    ASO czego to było? Skuterów Kingway? Masz tyle pieniędzy, żeby kierując się radami tych "co mieli podobną usterkę" wymieniać po kolei drogie elementy układu sterowania silnika CRD?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    sprawdzić informacje z czujnika położenia zmiennej geometrii oraz działanie egr podczas jazdy
  • Poziom 8  
    Sprawdziłem EGR - odłączyłem go, auto przestało szarpać w zakresie 1800-2000obrotów. Ale mocy i tak brak. Umówię sie u mechanika, niech looknie na tą geometrię łopatek...
  • Poziom 18  
    przy wymianie na nowy egr dodatkowo musisz wgrać nowy soft do sterownika wtrysku
  • Poziom 8  
    Jak wgram nowego softa bedzie lepiej ?
  • Poziom 18  
    nie - zwracam uwagę co byś to uczynił przy ewentualnej wymianie starego EGRa na nowy EGR
  • Poziom 8  
    sorry jestem tak zakręcony że nie wiem co czytam ;D dzieki.