Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Procesor wokalny do 3 tys na scene.

20 Lip 2012 12:23 2038 3
  • Poziom 2  
    Witam , od pewnego czasu szukamy z zespołem odpowiedniego wokalu , z marnym skutkiem. Mamy znajomego który nawet w miarę by się nadawał ale czasami rozjeżdża się z tonacja i nie ma tego czegoś w sobie , tego rockowego głosu , tego przechlanego i przepalonego gardła ;d. Szukaliśmy ostatnio jakiś bajerów w necie czy da się coś zrobić i w sumie jak obejrzałem filmy na yt z tc helicon voicelive 2 to aż zaniemówiłem że takie coś istnieje.

Tylko nie wiem czy to się nadaje na scenę , bo informacji o tym pełno ale coś konkretnego znaleźć to już tragedia , może macie z tym albo innymi procesorami jakieś doświadczenie? Nie chodzi nam o jakieś nie kończące się reverby czy inne efekty , przede wszystkim o to by wokal śpiewał w tonacji i przerobić na trochę rockowy , z pierd....ciem. Musi być możliwość wykorzystania go na scenie i próbach , tylko po to nam to potrzebne.

Nie chcemy również pod to podłączać gitary ani żadnych instrumentów bo mamy dobre nagłośnienie , wzmaki lampowe i przepuszczać przez to gitarę bym nie chciał ale wiem że potrzebuje harmonie ustawiać z instrumentów albo z mp3.
    Może wiecie czy jak podłącze pod to mp3 załóżmy still loving u , to pobierze jakby z niej harmonie i będzie wokal w ten tonacji? Ale ważne żeby nie było słychać tej muzyki z mp3 , tylko sam wokal.

Dodam że gramy kilka coverów np Layla Claptona , Scorpionsow , i polskie utwory również , Perfect , Lady Pank i jakieś swoje kawałki.

Jeśli chodzi o kasę to tak do 3tyś myślę że kwota odpowiednia , ew może jak będzie warto to dołożyć można.
  • Poziom 2  
    witaj, daj spokój mikrofon po mikserze pod distroder z pieca od gitary i masz piękny wokal :)) z reszta z przyjemnością użyczył bym swojego growla ale powidasz że ma być rokowo dobrym rozwiazaniem są programy komputerowe w pc + konsola sterująca na USB ja korzystam i nie narzekam dobry komputer dobry recording na scene też daje rade chyba ze zależy ci na analogowym brzmieniu to faktycznie trzeba się zastanowić nad takim sprzętem z tym niestety nie pomogę nie wiem co taki brak odzewu na tym forum tehnołomoty robia sobie pierdziawke do auta XDD i gitarki nie słuchają ;( nie wiem pochwal się zespołem same cowery gracie ?
  • Poziom 2  
    Na razie nie ma czym się chwalić , póki co właściwie to cały czas covery , na swoje jeszcze przyjdzie czas , nie długo wybieramy się do studia by nagrać małe demo , może pomoże w szukaniu wokalu ale myślę że dość kiepsko będzie z tym , dlatego szukamy jakiegoś wyjścia by za wspomóc się techniką ;d. Na yt wygląda to obiecująco do podrasowania wokalu ale nie wiem jak z tym na scenie wygląda. Planujemy też wybrać się do sklepu gdzie to mają i obadać sytuacje.
  • Poziom 2  
    VOKAL w nagraniach i live do3 tyś to tylko voice live 2 lub voice live rack harmonia i do pliku midi i do pliku audio mp3 reverb kompresor kombajn wszystko w jednym ale w tym wypadku wszystko przemyślane przez firme TC Helicon sprzet dedykowany wybitnie dla wokalistów http://www.youtube.com/watch?v=dJ_i-UCf8Q8 a po przejści przez takie cacko wygląda to tak

http://www.tc-helicon.com/products/voicelive-rack/