Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GeForce 9800 GTX - zła rozdzielczość ekranu po aktualizacji sterowników karty

Thomas_Marshal 20 Lip 2012 13:22 1312 2
  • #1 20 Lip 2012 13:22
    Thomas_Marshal
    Poziom 2  

GeForce 9800 GTX, Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz, 3GB RAM, Windows XP, monitor Samsung SyncMaster TA350

Witam. Wczoraj zakupiłem Medieval II przez Steam i podczas 2 części samouczka usłyszałem taki dźwięk jak przy wywalaniu errorów którego nie miałem okazji zobaczyć ponieważ gdy już zminimalizowałem grę nie było go już. Postanowiłem zaktualizować sterowniki karty więc pobrałem ze strony NVIDII sterowniki: GeForce R300 Driver Wersja: 301.42, zainstalowałem i grzecznie uruchomiłem komputer ponownie. I co zobaczyłem ? Obraz w rozdzielczości bodajże 1024x768 (lub niższej) i jakość kolorów najniższa - 6 bitów. Przed restartem rozdzielczość wynosiła 1650x1080 a jakość kolorów najwyższa 32 bity. Możliwości zmiany nie miałem ponieważ za każdym razem gdy wybierałem największą możliwą tj. 1280x720 pozostawała taka jak była. Postanowiłem przywrócić system lecz okazało się to niemożliwe ponieważ nie miałem żadnych punktów kontrolnych mimo iż mam monitorowane wszystkie dyski. W panelu sterowania w zakładce usuń lub dodaj programy odinstalowałem sterownik GeForce R300 Driver Wersja: 301.42 z nadzieją że to coś da. Po ponownym uruchomieniu komputera mam tylko możliwość ustawienia rozdzielczości 800x600 i 1280x720 oraz jakość koloru średnia 16 bitów i najwyższa 32 bity bez możliwości ustawienia najniższej 6 bitów.
    Kompletnie się na tym nie znam i nie wiem co mam z tym zrobić. Rozważam ponowne pobranie sterowników lecz wątpię w skuteczność tego rozwiązania.
    Dodam że wszelkie resety ustawień w menu monitora nic nie dają oraz we właściwościach ekranu, w ustawieniach jest napisane " Ekran: (Monitor domyślny)na "co tak być chyba nie powinno
    GeForce 9800 GTX - zła rozdzielczość ekranu po aktualizacji sterowników karty

Jeśli ktoś jest wstanie mi pomóc będę dłużny :)

0 2
  • #3 20 Lip 2012 15:09
    Thomas_Marshal
    Poziom 2  

Problem rozwiązany.

0