Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z konfiguracją modemu Sagemcom F@st 2704

20 Lip 2012 14:51 4691 10
  • Poziom 8  
    Siema, mój problem polega na tym, że komp nie wykrywa mi modemu, mam win xp sp3, karta fast ethernet zgodna z VIA, net neostrada 6mb, i w cmd (nie mogę zrzucić ss) jest napisane:
    Karta Ethernet Połączenia lokalne:
    Stan nośnika - - - - - - - - - - - - Nośnik odłączony
    Opis - - - - - - - - - - - Karta Fast Ethernet zgodna z VIA
    Adres fizyczny - - - - - - - - - - - - 00-0B-6A-6C-F4-DD
    Modem działa poprawnie na bank, diody świecą prawidłowo, z bramą domyślną się nie mogę połączyć... Help
    Dodam, że był już podobny temat, tyle, że ja nie mogę wejść na bramę domyślną.
    http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=34729
  • Poziom 39  
    Karta sieciowa sprawna, kabel skrętka sprawny ?
    Sprawdzałeś na innym routerze ?
  • Poziom 8  
    Z kartą sieciową do tej pory nie miałem problemu, kabel 100% sprawny, poprzedni modem był spalony po burzy... Komp nie był odłączony od prądu i piorun trafił niedaleko od domu, komp jakoś to wytrzymał, możliwe, że karta poszła się.. ?
    Na innym routerze nie mam jak sprawdzić.
  • Poziom 39  
    jarosny17 napisał:
    Z kartą sieciową do tej pory nie miałem problemu

Co nie znaczy że sie nie mogla zepsuć
    jarosny17 napisał:
    kabel 100% sprawny

Jak to sprawdziłeś ?
    jarosny17 napisał:
    Na innym routerze nie mam jak sprawdzić.

Wiec sie nie dowiesz co jest przyczyną
    W gnieździe karty sieciowej czasami nie swiecą sie diody po odłączeniu kabla sieciowego ?
  • Poziom 8  
    Kabel sprawny, podłączałem telefon i śmiga. Nie mam skąd wziąć 2 modemu... Co do diod - nie wiem, nie sprawdzałem, jestem ciemny w tych sprawach, komp swoje lata ma ..
  • Poziom 39  
    jarosny17 napisał:
    Kabel sprawny, podłączałem telefon i śmiga.

Telefon pod kabel sieciowy ?
    jarosny17 napisał:
    Co do diod - nie wiem, nie sprawdzałem

To sprawdź...
  • Poziom 8  
    No telefon, pod skrętką normalnie działał, i nie ja sprawdzałem, tylko typ z TP był i mówił, że kabel ok. Trochę mam do kumpla, żeby sprawdzić coś na necie, więc nie będę jeździć w tę i z powrotem , żeby sprawdzić jedną diodę. Jest jeszcze coś co muszę sprawdzić?
  • Poziom 39  
    jarosny17 napisał:
    No telefon, pod skrętką normalnie działał, i nie ja sprawdzałem, tylko typ z TP był i mówił, że kabel ok

Ty chyba nie odróżniasz skrętki (RJ45 - 8 przewodów) od kabla telefonicznego (RJ11 - do 4 przewodów)
    Nie da sie telefonu analogowego podłączyć pod kabel RJ45
    jarosny17 napisał:
    Jest jeszcze coś co muszę sprawdzić?

To co pisałem wcześniej, trzeba było wziąć router z kablem sieciowy (RJ45) do kolegi i u niego sprawdzić...
  • Poziom 8  
    No to lecę po ten router i lookne tutaj. Napiszę czy działa czy nie.
  • Poziom 8  
    Kolega ma netię i nie pyka ten modem spod neostrady, a co do diody - widocznie komp za stary, bo jej nigdzie nie widzę...

Proszę poprawić błędy pisowni i usunąć slang w swoich wypowiedziach! Niewykonanie polecenia nagrodzę ostrzeżeniem. 3.1.13. (Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]
  • Poziom 39  
    jarosny17 napisał:
    Kolega ma netię i nie pyka ten modem spod neostrady

Bo wymagana jest odpowiednia konfiguracja, druga sprawa ty miałeś sprawdzić połączenie miedzy routerem, a komputerem a nie internetu z modemem, jak nadal sie nie łączy na innym kablu i innej karcie sieciowej spróbuj zresetować router jak to nic nie da jest do wymiany