Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CD Kenwood DP-7030 - Nie reaguje na przyciski, wyświetlacz nie świeci

majki_88 20 Jul 2012 15:01 1720 2
    majki_88
    Level 9  
    Witma wszystkich. Mam bardzo duży problem z odtwarzaczem dp-7030. Kupiłem go z usterką, grał tylko z wyjścia optycznego i chciałem za demodulatorem cxd2500 wpiąć nową, sprawdzoną w innym cd część analogową z własnym zasilaniem. Przed modyfikacją odtwarzacz działał normalnie, czytał płyty, reagował na polecenia itp. tylko nie grał z analogu. W środku były już ślady nieudolnej naprawy, płytka części analogowej jest miejscami poprzegrzewana, ale zwarć nie było i sprzęt w każdym razie działał.

Teraz po przeróbce okazało się, że zupełnie ześwirował-nie świeci wyświetlacz, nie reaguje na żadne komendy itp., kręci tylko silnikiem płyty, wywala do góry soczewkę głowicy.

Moja ingerencja polegała na rozebraniu cd w całości dla dobrego dostępu, usunięciu filtra cyfrowego sm5840 i dołączonego do niego układu pomocniczego sm5827 i wpięciu się po potrzebne sygnały w miejsce po filtrze. W tym odtwarzaczu zegar dla scalaków nie wychodzi z filtra cyfrowego tylko jest podłączony równolegle, poza tym po wlutowaniu filtra i sm5827 objawy usterki nie ustapiły.

Wszystkie tasmy są wpięte jak należy, napięcia z transformatora są właściwe, przy cdx2500 gdzie wg. serwisówki z kwarcu powinien iść sygnałna poziomie 2.6v jest 0.44v, a w miejscu po 2 nóżce filtra, gdzie powinien przyjśc sygnał zegara na poziomie też 2.6v mam 3.06v.
    Kwarc na nóżkach ma napięcie rzędu 3,40v na jednej i 1,40 na drugiej, na kondensatorze przy układzie 74hcu04ap jest też 3,4 v. Tyle na chwilę obecną zaobserwowałem, jezeli będzie coś jeszcze potrzebne to pomierzę dalej.

Podmieniałem jeszcze bramkę przy zegarze z 74hcu04ap na 74hco04ap bo taką miałem, ale bez zmian, nie doszedłem w jakim stopniu te bramki są za siebie zamienne, kwarc też wlutowałem inny na próbę i nic. Na wszystkich taśmach sygnałowych są przejścia.

Tutaj, gdzie prawdopodobnie coś jest na rzeczy z obwodem rezonatora jestem kompletnie zielony. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc bo znalazłem się w kropce, a chciałbym uruchomić ten odtwarzacz bo technicznie to kawał fajnego sprzętu.
    ropi
    Level 22  
    Nie bardzo to jasny opis. Jeśli dobrze zrozumiałem, Kolega rozmontował sprzęt, usunął znaczną część toru przetwarzania sygnału audio, podstawił własne układy i wtedy wystąpiła awaria sterowania. Potem nastąpiła podmiana różnych elementów w nadziei, że ruszy. Czy tak?
    Należało stopniowo odłączać poszczególne bloki sprawdzając, czy reszta działa. Proponuję wrócić do stanu pierwotnego i tak zrobić.
    r.
    majki_88
    Level 9  
    Mniej więcej tak jak piszesz, rozebrałem sprzęt, usunąłem 2 scalaki i podstawiłem swój moduł...
    Cd już działa bo zostałem sprowadzony na właściwe tory poszukiwań. Winny był tranzystorowy stabilizator napięcia dla kwarcu, 1 tranzystor przebity puścił na bramkę 74hcu04ap 12v. Wymieniłem tranzystor q16-2sc3940a, diodę zenera d15 i bramkę, a odtwarzacz odżył.