Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SONY KVC2921K. Zakłócenia w postaci zielonych pasów, czasami biały ekran.

mac p 18 Jan 2005 17:58 1946 8
    mac p
    Level 21  
    witam mam telewizor SONY KVC2921K na początku gdy telewior jest zimny na ekranie są zakłócenia w postaci zielonych pasów z czasem ekron robi się biały z powrotami podejrzewam układ TDA4580 ale niemam pewności może ktoś wie co można sprawdzć
    goralandrzej
    Level 24  
    Mam pewne obawy co do kineskopu ale na początek zdejm PK z kinola i niech gra ze zdjętą PK i zmierz napięcia na katodach s1 i s2 jeżeli jest wszystko ok. to niestety bańka padnięta (można próbować strzelić)
    andre41
    Level 17  
    W modelu KV-E2921D miałem podobny przypadek ale tam nagrzewanie nie miało żadnego wpływu , objawiało się to jakby obraz był zakłócony smugami zmniejszenie napięcia US2 na trafopowielaczu powodowało że smugi jakby znikały jednak obraz był nieładny po prostu głupia kolorystyka i winnym tego był TDA4580 . W TV Sony częto przyczyną są zimne luty , spróbuj opukiwać chassis a szczególnie pionowo montowane moduły może to zimny lut .Czy na płycie wizji masz bodajże w górnej części zaekranowane elementy SMD? i czy opukiwanie tej płytki ma jakiś wpływ .
    mac p
    Level 21  
    nie bardzo rozumiem z tym kineskopem [-] kolega każe mierzyć napięcia na S2 i G1[.] G1 JEST na masie[,] więc zawsze będzie 0, natomiast g2 napięcie jest takie samo przy zdjętym PK[,] jak i przy załorzonym
    J.Wiśniewicz
    Level 14  
    A czy sprawdzałeś połączenia tda4580. Ten scalaczek dosyć mocno się grzeje i często gęsto są na nim zimne lody. :) pozdro.
    *pirat*
    Level 19  
    na początek sprawdziłbym kineskop, a szczególnie katode "G"...sposobów jest wiele(były już opisywane na forum),podam jeden z nich- przez żarówkę ,albo rezystor zewrzyj katodę ( nie musisz odpinać sterowania nic nie uszkodzisz)"G"potem"R","B"do masy...(jak najkrócej)-ekran powinien zaświecić mocno z powrotami w poszczeg.kolorach,mniej więcej tak samo dla poszczególnych katod,jak bedziesz przywierał !.W ten prosty sposób wykluczysz kineskop lub elektronikę
    mac p
    Level 21  
    Z kineskopem zrobiłem tak jak pisał kolega elektrody świecą równo
    z powrotami w miarę dobrze
    wnyku
    Level 11  
    Witam, mam telewizor KV-E2921D. Mam podobny problem co 'mac p' z pierwszego postu: na ekranie pojawiają sie zielone paski i do tego obraz jest przesycony czerwonym kolorem. Moje pytanie jest następujące: czy nie da się naprawić tych usterek (albo chociaż jednej z nich), nie wymontywując żadnego z układów za kineskopem. Widziałem, że można regulować napięciem na tranzystorkach (śrubokrętem), aby rozszeżać obraz, czy nie jest podobnie z kolorami?. Zassałem schemat ACE1 ale nie wiele mi dał. Za wszelką pomoc dziękuje

Dodano po 54 [sekundy]:

Sorry: AE-1C :-))
    mac p
    Level 21  
    umnie bya uszkodzona matryca TDA4580