Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WAE20160 - Pralka po zalaniu

20 Lip 2012 19:58 2361 1
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam taki oto problem. Pralka Bosch WAE20160PL podczas pracy została zalana wodą. Została natychmiast wyłączona i ponownie uruchomiona po 4 dniach. Pierwsze pranie rozpoczęło się jakby nigdy nic jednak pralka nie pobrała Płynu do zmiękczania. Przy drugim praniu już był problem ze startem. Po wybraniu programu i wciśnięciu klawisza start drzwiczki zostają zablokowane, i nic więcej się nie dzieje.

Po otwarciu Modułu programatora widać spustoszenia jakie powstały w wyniku zalania. Najprawdopodobniej woda dostała się tylko w okolice gniazd w górnej części modułu

Na czerwono zaznaczyłem elementy, które mają uszkodzenia zewnętrzne gniazda:
    2- Elektrozawory
    3- Hydrostat
    Nie wiem do czego są podłączone gniazda 1, 2. Kable biegną w okolice Silnika i pompy
    Bosch WAE20160 - Pralka po zalaniuBosch WAE20160 - Pralka po zalaniu
    Proszę o jakieś porady i sugestie. Jedyne co mi się udało ustalić to tyle ze na ebay-u taki moduł kosztuje w granicach 50€. Opłacalna jest naprawa tego?
  • Poziom 12  
    Witam
    Po wymianie trzech triaków Z9M i dwóch rezystorów o oznaczeniu 181 pralka ruszyła i działa bez zarzutu. Koszt naprawy w serwisie 60zł

Pozdrawiam mateo704