Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LE23R81B - Po wymianie kondensatorów brak napięć.

20 Jul 2012 20:33 4906 5
  • Level 18  
    Witam kolegów.
    Trafił do mnie monitorek z tv jak w tytule migała dioda migała i migała i po pewnym czasie się załączał i wszystko dalej było ok. Po otwarciu do wymiany wybrzuszone 4 elki 1000/35 i 1000/10. Po wymianie totalny brak reakcji nawet dioda. Z szybkich oględzin wynika że "klej" na rezystorku RM814 jest z lekka przesmażony. Brak napięć na wtórnej na Pierwotnej skoki napięć. Samsung LE23R81B - Po wymianie kondensatorów brak napięć. Samsung LE23R81B - Po wymianie kondensatorów brak napięć.
    Czy to możliwe że ten rezystorek robi taki "burdel"?
    Jutro w sumie będę wiedział bo zastosuję nowy.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Service technician RTV
    O ile dobrze pamiętam w tym modelu był
    PSU Power - bn44-00158a,
    -gdzie St-by na Viper22, PFC na TDA4383G, zasilacz gł. na F9222L.
    Inverter na OZ964

Czyli jak masz St-by i 390V na wyj.PFC ......
    zostaje tylko F9222l > pin.2 F9222l masz 19.5V ? i brak nap. na wyjściu ...?

Duży problem.
  • Level 35  
    A nie pomyliłeś czasami na którymś kondensatorze polaryzacji? To niemożliwe żeby wymiana elektrolitów zaszkodziła zasilaczowi.
  • Level 18  
    No właśnie polaryzacji na pewno nie pomyliłem jutro będę działał z tym zasilaczem jak znajdę trochę czasu mam na podmiankę F9222L. Ale zacznę od tego przygrzanego rezystora. W samsungu 245B o podobnej budowie siadał jeden z rezystorów pierwotnego nie dawał napięcia na procek 5V i objawem była tylko dioda. Zobaczymy na pewno poinformuję.
  • Level 18  
    Wymieniłem cały zasilacz niestety bez efektów. Tzn dioda się zapala, ale pali się długo potem na chwilę gaśnie i znowu długo około 5-6 sekund i znowu gaśnie. Na ekranie nic się nie pojawia. Zasilacz jest z monitora po zbiciu matrycy.
  • Level 35  
    Odłącz płytę główną i sztucznie uruchom zasilacz. Jeżeli podświetli Ci matrycę to znak, że masz uszkodzenie płycie głównej. Może być pamięć lub procesor.. Jeżeli masz dwa zasilacze to możesz sprawdzać metodą "porównajewa".