Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo Pi 2512 - Uszkodzona ładowarka?

prz3 20 Lip 2012 21:22 1539 3
  • #1 20 Lip 2012 21:22
    prz3
    Poziom 9  

Cześć!
    Mam dziwny problem. Kupiłem laptopa z drugiej ręki Fujitsu Siemens Amilo Pi 2512. Nie miał oryginalnej ładowarki. Laptop nie mógł pracować bez niej (normalnie się wyłączał) i bardzo się grzała. Bateria szybko się ładowała i bardzo szybko (ok 10. sek) się rozładowywała albo wcale się nie ładowała. Wykiwała się końcówka od ładowarki więc oddałem koledze żeby mi ją naprawił. Naprawił tę końcówkę, ale mówił, że jeszcze wymienił jakąś ,,płytkę" w zasilaczu bo się grzał. Teraz bateria również się nie ładuje i ekran miga i laptop działa max 5 min i się wyłącza. Podłączałem próbówkę i okazało się że dioda tam migoce czyli prąd jest przemienny a powinien być stały. Czy ktoś mógłby powiedzieć czemu komputer się wyłącza. Z góry dzięki i obdaruje hojnie punktami.

0 3
  • #2 20 Lip 2012 23:41
    boro1234567
    Spec od komputerów

W pierwszej kolejności zacznij od podłączenia sprawnego zasilacza i sprawdzenia jak się wtedy zachowuje.
    I nie używaj tego pseudo naprawionego zasilacza bo uszkodzisz płytę.

0
  • #3 21 Lip 2012 07:57
    prz3
    Poziom 9  

A czy masz pewność że to przez zasilacz?

0
  • #4 21 Lip 2012 08:14
    boro1234567
    Spec od komputerów

prz3 napisał:
    A czy masz pewność że to przez zasilacz?

To jest pierwsze ogniwo które trzeba wyeliminować tym bardziej że zasilacz był niefachowo naprawiany.
    Jeśli masz możliwość sprawdzenia samego zasilacza pod obciążeniem to potwierdzisz lub wykluczysz moją diagnozę.

0