Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera Task Alfa 250 - zamglone wydruki

_Balzac_ 20 Jul 2012 22:33 1429 2
 • #1
  _Balzac_
  Level 9  
  Mam w obsłudze u klienta wspomnianą kserokopiarkę. Zrobiła w czerni ok 200 tys. kopii a w kolorze 30 tys. Problem polega na tym, że klient po wydrukowaniu kilkudziesięciu plakatów w pełnym kolorze oddozował maszynę(przynajmniej tak mi się wydaje)

  Wydruki raportów z maszyny wychodzą jak przez mgłę to samo z wydrukami z komputera i przy kopiach. Co dziwne jakiś czas zaskoczyła z czarnym(wydruki z komputera, ale raporty z samej maszyny były dalej wyblakłe).

  Próbowałem robić "sztuczną dosypkę" przy nowych tonerach pomimo tego, że wartości są w normie(w granicach 500), wymieniliśmy czarną wywoływaczkę, była też kalibracja, odświeżanie bębnów i dewelopingu, inicjowanie AC Calibration, czyszczenie optyki, wgrywanie najnowszego firmware i nic, dalej to samo. Powoli kończą się pomysły. Ksero jest w miarę nowe, głównie wykonywane są wydruki b/w
  Czytałem gdzieś, że te kserokopiarki mają słabsze silniki dozowania toneru, więc mogą nie nadążać z zadozowaniem się, ale podmiana wywoływ. na sprawną nic nie dała... Puściłem nawet ok 50 pustych kartek na full kolor, żeby się zadozowała.
  Macie jakieś pomysły?
 • #2
  drebin
  Level 28  
  Moim zdaniem możesz coś mieć z transferem lub blokiem HVPS. Wywoływaczki podmieniałeś więc to nie kwestia dozowania tonera.
 • #3
  _Balzac_
  Level 9  
  Transfer jest przynajmniej planowo na 300 tys. kopii i już po 240 mógłby klęknąć? Zastanawia mnie dlaczego tak po większym wydruku padło i dlaczego przez jakiś czas(ok. 200 wydruków z komputera) czarny był wyraźny a raporty blade...
  Co to za płytka?

  U innego klienta miałem podobny problem ale tylko z magentą. Tak ją męczyłem, aż w końcu załapała "uzupełnianie tonera" i kolor wrócił.